Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: knoppix 3.8.1 и XP
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Май 27 2005, 00:19
iNFESTdEAD

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Май 2005

Оценка: няма

Ами от много време си ползвам само XP ама се наканих най-накрая да го разцъквам тоя линукс, че то се е видяло на къде духа вятъра. Поизчетох тук-там и се ориентирах към knoppix, та бутва си се перфектно и всичко и знам и как да се инсталира, въпросът ми е друг:
1. Колко Г да му заделя на дяла за knoppix-a?
2. Колко да му заделя за дяла за swap file-a?
3. Как точно да са партишъните?
4. Кой бут мениджър да слагам и как и кога :)

гледах в другата тема се предлага 5Г непартицирано и линукса да се оправя ама аз нали съм се насочил към друга дистрибуция и знам ли....
и фактически както аз го смятам харда трябва да мяза нещо от рода на:
C: winxp
D: linux
E: linux swap file
F: data

абе въобще по тия въпроси ако някой има да посъветва нещо ще съм много благодарен:)

благодаря предварително:)

пс. много се извинявам, пуснал съм темата два пъти без да искам щото нещо се сбози нета, някой да изтрие другата:)
Контакти:  iNFESTdEAD
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 27 2005, 09:43
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

идеята е точно такава - но има някой дребни детайли който ще трябва да обмислиш :)

каква фаилова таблица ползва win-a (ако е ntfs има смисъл да използваш F дял (коментирам твоя пример) който да е на fat32 за да могат двете ОС да си обменят файлове - предполагам че windows никога няма да прояви желание да чете партишани на linux, a самият linux трудно пише по ntfs дялове (за четене няма проблеми)) така че трябва да прецениш дали ти трябва такъв дял и колко да е голям :)

за swap дялът е препоръчително да е два пъти колкото рамът ти (но лично мойто мнение е че ако си с 512 или повече рам няма смисъл да го правиш толгова голям - остави си го на 512) - все пак това е виртуалната памет на linux
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 27 2005, 10:09
iNFESTdEAD

No avatar chosen

Регистриран: Май 2005

ами всичко е фат32, на нтфс от край време му нямам доверие, особено откакто ми криптира едни документи еднопосочно :)

а буут мениджъра кога и как точно се слага? Като линукса се инсталва ще ме пита ли или само трябва да го магеря?
Контакти:  iNFESTdEAD
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 27 2005, 10:40
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

ще те пита каде да го сложи - спокойно - но има малък проблем който може да се образува - има вероятност да не може да тръгне win-a та преди да захванеш инсталацията си подсигури едно ботъпващо CD с win та ако се получи подобен проблем да можеш да си оправиш MBR-а (щото двете ОС не се харесват особенно много)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 28 2005, 23:55
diavolo_vam

Регистриран: Ноември 2005

Първо се извинявам за некопентността ми. Но ако може някой да ми обясни по какъв начин да си инсталирам Knoppix-a (Knoppix3.7) и как да си оправя интернет настройките. Аз съм си разделил харда C: ми е ntsf др две са на fat32.
Контакти:  diavolo_vam

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 253190822
  • MSN  MSN: diavolo_vam
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Май 27 2005, 00:19 до сега

© 2014 Linux Index Project