Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с Knoppix
Тема: Проблем с Knoppix
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Април 24 2006, 00:29
ki4o65

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Април 2006

Оценка: няма

Апсолютно нищо не знам за Linux,но имам желание . Като пусна Лайф -си ди-то ми пише следното:KNOPPIX failed: invalid argument. Can"t find Kanotix filesistem,sorry. Dropping you to a [veri limited]shell. Press reset buton to quit.                                                       За какво става реч? :29;
Контакти:  ki4o65
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 24 2006, 02:39
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

в.1)
Код: 
?: Can't find KNOPPIX filesystem, sorry.
Dropping you to a (very limited) shell.
Press reset button to quit.
!: The enclosed write-up (from http://rz-obrian.rz.uni-karlsruhe.de/knoppix-usb) should help.

в.2) проверил ли си контролната сума на дистрибуцията като я свали ? ако не , възможно е от това да произхожда проблема ,md5 sums много лесно могат да се 'заменят'

в.3)сложи едно редче в конфигурационния файл на bootloader-a GRUB със съдържание "testcd" ( без кавичките ) ,за да провериш ( check-неш) диска и после paste тука

;)

edit: не е зле да кажеш за коя весия на knoppix иде реч  ;-))

Редактирано от quintessence на Април 24 2006, 02:41
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 15 2009, 20:38

Регистриран: Юни 2009

Здравейте. Надявам се, че няма проблем с възраждането на толкова стара тема. Аз имам същия проблем при стартирането на имидж диска - KNOPPIX_V5.1.1CD-2007-01-04-EN. Поради факта, че съм начинаещ в тази ОС не мога да разгадая разясненията на quintessence. Единственото, което сторих е да си запиша тази дистрибуция както видях в съветите на форума (искам първо да разгледам и изпробвам, без да инсталирам) и при буута от диска ми изписа това :

Can't find KNOPPIX filesystem ,sorry.
Dropping you to a very limited shell :
cat  mount  unmount
insmod  rmmod  lsmod

Същото ми се случи и с диска, който получих при покупката на книгата - Преминаване към Линукс (доста по-стара версия от 5.1). Искаше ми се да не занимавам хората с ламерски проблеми и поради тази причина реших да я купя и възприема най-основното, но след като дори не мога с това да се спрявя... Единственото, което знам е за ВЕСА - когато моято ВГА (Радеон 4830) не е включена в дистрибуцията.

Поздрави.

Edit - Съответно намирам файла md5sums и си го отварям с Notepad++, но нямам идея какво да променя и погледна.
По същия начин отварям и balder файла.  :14;

Редактирано от newcomer на Юни 15 2009, 21:05
Контакти:  newcomer

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 17 2009, 07:04

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

Просто имиджа на дистрото не е записан както трябва или при свалянето нещо се е изгубило. Точно за това е файла с md5summ. той служи за проверка на целостта на iso файла. Освен това е възможно и записвачката да ти е скапана.

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 19 2009, 14:24

Регистриран: Юни 2009

tonitochev, благодаря ти за разяснението. Проблемът наистина беше в начина на запис на диска. Оправих се и вече два дни разглеждам усърдно за какво иде на реч.
Контакти:  newcomer

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 4 отговор(а) от Април 24 2006, 00:29 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с Knoppix

© 2014 Linux Index Project