Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » LILO показава 01010101
Тема: LILO показава 01010101
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 19 2006, 12:28
malinka

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2006

Оценка: няма

Хардуерната конфигурация е: Intel Celeron 333MHz, HDD 30 GB + HDD 4GB,  RAM 128 MB + 32 MB, Video S3 Savage 8MB. На големия диск има инсталиран Windows XP Professional. Няма достъп до Интернет. На малкия диск реших да науча нещо ново (нямам никакъв опит с ОС, различна от windows, а ми се иска да сменям прозорците) и да сложа Mandrake 7.0.  Инсталацията мина успешно. Накрая ме пита да запише ли LILO в MBR, и му казах пиши. Рестартирах, показа че зарежда LILO, и след това се появиха едни много красивички 01010101.......................... Целия екран изпълват, толкова са много, и не спират да се появяват. Сложих си бутващата дискета за Mandrake, рестарирах и успях да стартирам Mandrake. Тъй като компютърът, за който пиша, е на работа, в момента не мога да го правя нищо - неделя е. Наумила съм утре да пробвам да оправя MBR с поправка на Windows, четох на много места, че става така ( информацията в Windows - дяловете ми трябва).  
Въпросите ми са как да правилно да инсталирам LILO, и защо Mandrake не разпознава Windows дяловете?

Редактирано от malinka на Ноември 19 2006, 12:28

Контакти:  malinka

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 19 2006, 15:08
delafer

Регистриран: Март 2006

Mandrake няма от почти 2 години, вече се казва Mandriva... Ако си инсталирала първото - последната версия е от есента на 2004 г. и е безумно остаряла... Свали си MandrivaOne 2007 от тук като си избереш подходящата за теб версия /аз препоръчвам Gnome + bg при ресурсите с които разполагаш/ . Значи това е лайв сиди с възможност за последващо инсталиране...
 Но предупреждавам те, че това е комерсиална дистрибуция и във фрий версията си вътре са много стари пакети... за хубавото и новото се плаща...
 Иначе с разпознаването на бозата няма никакви проблеми.
 Жалко, че нямаш нет - можеше да се спреш на Ubuntu - много съвременна дистр. с добра поддръжка тук, напълно фрий и изключително подходяща за прохождащи в линукс.

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 20 2006, 14:52
rouzy

Регистриран: Февруари 2006

Цитат:

Жалко, че нямаш нет - можеше да се спреш на Ubuntu - много съвременна дистр. с добра поддръжка тук, напълно фрий и изключително подходяща за прохождащи в линукс.

@delafer, не съм много съгласна за нямането на нет. Аз например Убунту  го ползвах близо 3 месеца без нет. И да, това е добра дистрибуция за начинаещ, но като гледам скромните ресурси на машината, май ще е по-добре да се ползва Мандрива 2006, инсталирала съм я на комп, дори по-слаб от този.
Колкото до LILO, за правилното му инсталиране погледни тази тема Примера е даден за Слак, но смятам че важи и за други дистрота.

Човек се учи докато е жив и греши също толкова!

MyFreeSoft
Българския Дебиан Блог
Контакти:  rouzy
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 20 2006, 18:46
delafer

Регистриран: Март 2006

За нямането на нет имах предвид, че голяма част от пакетите, които са ти необходими се свалят от мрежата по време и след инсталирането  (примерно езиковата поддръжка...)

Сега се сетих, че за подобна щайга също е много подходяща Vectorlinux... Преди време някъде тук се коментираше линукс за старичък комп - еми тя е от най- подходящите, да не говорим, че е на базата на Slackware.

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Общо 3 отговор(а) от Ноември 19 2006, 12:28 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » LILO показава 01010101

© 2014 Linux Index Project