Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Mandriva 2007 забива
Тема: Mandriva 2007 забива
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 22 2006, 23:58

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: няма

Здравейте, обръщам се към вас за лек за следното главоболие:
Прясно инсталирана Mandriva 2007 на лаптоп ASUS 6800 забива 1-2 минути след старта. Инсталацията е от ДВД (за 586 и х86_64), избрал съм пакетите на работна станция, игри и мрежови компютър (клиент). След зареждане на KDE или Gnome всичко е изрядно докато работи вентилатора на лаптопа (т.е. без пуснато приложение след около минута вентилатора спира и  линукса забива, пусна игра - докато работи и товари системата добре, спирам играта след малко спира вентилатора и  :29;). При стартиране на Мандривата показва, че не може да стартира autofs , но си вижда win дяловете и CD така, че не вярвам това да е причината. На същият лаптоп съм инсталирал успешно федора 2 и 5, зузе 9.2, 10 и 10.2 но забил линукс досега не бях виждал, а за този имах определени очаквания (на десктопа преди съм слагал Мандрейк 8 и 8.2, и ми допадаха).
Благодаря за отделеното внимание.

Редактирано от DivJ на Декември 23 2006, 00:15
Контакти:  DivJ
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 23 2006, 13:41
hollow

Регистриран: Януари 2006

Здрасти.Не мога да помогна за конкретния проблем но аз имах подобен случай.От известно време съм си направил машината да се пуска в определен час след като изляза за работа и така пропусках да я чуя как работи при стартирането и , но всеки ден като се прибирах я намирах забила :14; .Спирах и я пусках отново и работеше известно време(1-2 часа) и след това пак забиваше  :21;  .Накрая отворих кутията и забелязах че вентилатора на процесора се върти но не с нормалните си обороти  :34; .Смених вентилатора и проблема изчезна :33; .Разбира се това не означава че при теб проблема е същия

Контакти:  hollow
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 23 2006, 23:09
Нерегистриран

Опитах се да преинсталирам Mandriva с опцията Diseable ACPI settings, но заби още на етап избор на дял за инсталиране и пак при спиране на вентилатора на лаптопа. Рових в биоса на лаптопа, но е доста постен и няма опции за ACPI. Сега сложих SUSE 10.2 и пиша от него. Ще се радвам ако някой от вас предложи работещо решение за този проблем.
Р.S. Дистрибутива ми го донесоха на DVD  и при проверката на носителя за md5sum SUSE отговори, че няма данни за сравнение.
Контакти:  DivJ

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 30 2006, 23:18
Nik_123

No avatar chosen

Регистриран: Юли 2006

Тествахме с един приятел 64-битовата мандрива на неговия компютър и се появяваха подобни забивания, докато с 32-битовата версия проблем нямаше. Не знам от какво точно е проблема, но ако ти се занимава, пробвай 32-битовата мандрива на тоя лаптоп, доколкото разбрах от поста ти, мандривата, която ти забива, е 64-битовата

AMD Duron 1100MHz 256 RAM GeForce FX 5500 256 RAM
Mandriva 2007.1 Spring
kernel-2.6.21.1-2mdvcustom #1 SMP
Gnome 2.18
Контакти:  Nik_123
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 31 2006, 19:50
Drakula

Регистриран: Август 2005

Просто първоначална идея:
Хвърли едно око какво е последното нещо във /var/log/messages като забива. В лога си има дата и час, така че ще ти е лесно да се ориентираш.
Само да вметна, че за да получиш достъп до този файл ти трябват root права.
Освен това, системата забива като цяло или просто X-а замръзва?
Контакти:  Drakula
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Декември 22 2006, 23:58 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Mandriva 2007 забива

© 2014 Linux Index Project