Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » глупав проблем с Федора 6
Тема: глупав проблем с Федора 6
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 14 2007, 11:31

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2006

Оценка: няма

Преди месец си дръпнах Федора 6,изпекох я на Дивиди диск и си ъпдейтнах старата Федора 4 :-)цялата операция продължи  170 минути !!!...
През почти цялата нощ ставах през половин-един час и цъках удивен,какво точно става...към 5:00 сутринта.Когато стартирах за пръв път новата Федора 6,бях приятно изненадан от новия интерфейс на ГРУБ лоадъра,който все така услужливо ми предложи Федора или Винбоз-ата...:-)Когато я пуснах обаче ми направи неприятното впечатление,че образа на монитора ми е леко "преместен" наляво с около сантиметър и половина наляво :-(Всичко друго си беше ок....Помислих,че монитора ми-стар изпечен "боец" Компак Ес 700 е сдал фронта,но не-Винбоза си ми предлагаше нормална визия.След няколко дни забелязах,при началното стартиране на Федора №6,че в дългия списъкс завършили с [OK] че някакъв Avahi daemon не е намерен или нещо подобно и срещу него няма обичайното [OK] a [FAILED]...та,извинявам се за лиричното отклонение но,аджеба-Що за дявол е Авахи демона,той ли е виновен за проблема с монитора и как да го оправям?
Контакти:  jack
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 14 2007, 12:19
delafer

Регистриран: Март 2006

Здрасти ! Avahi е интернет демон, ама много общо казано... Не мисля, че има някакво отношение с проблема ти...
 С каква видеокарта си ? Проблема е в нейния драйвер.

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2007, 11:41
cenata

Регистриран: Октомври 2005

Ако си преместиш образа от настройките на монитора не става ли? Понякога се случва. Ако след преместване и рестарт отново е така, може и да е от драйвери

Jump arround
Контакти:  cenata
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 26 2007, 22:25
ko_drugo

No avatar chosen

Регистриран: Февруари 2007

И аз имам същия проблем. Монитора ми има има едно копче-auto adjustment. Натискам го и проблема се оправя. Ако нямаш нищо от този род просто пипни настройките на монитора си-премествай картината докато се покаже всичко
Контакти:  ko_drugo
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 01 2007, 23:01
Pivoto

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

Определено е от свободните Нвидиа драйвери.
Ако ползваш драйвера на NV и имаш правилно написан xorg.conf, проблема изчезва.
Контакти:  Pivoto
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Януари 14 2007, 11:31 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » глупав проблем с Федора 6

© 2014 Linux Index Project