Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Как да заредя от USB?
Тема: Как да заредя от USB?, Aко може по-простичко!
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 28 2007, 16:04
silverback

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2006

Оценка: няма

Значи,свалих си няколко live CD-та с различни Линукси.Искам да ми обясните как мога да ги метна на USB Flash-a и да зареждам от него при рестартиране.Да речем както е с диск.
Питам Ви,защото изчетох сума ти описания в гугъл,но така и не успях да се справя.
Предварително благодаря!

Salus populi, suprema lex!
Контакти:  silverback
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 28 2007, 22:41
liubeto

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Здрасти преди време се занимавах с една дистрибуция изцяло на български казваше се Flax и беше направена за използване само върху преносим носител (usb, cd) исках да я подкарам на старата щайга, но проблема беше че дъното не подържаше боот от usb. За радост повечето нови дънна подържат.
И така сега по въпроса ти , първо трябва да разархивираш iso-to в преносимия носител (usb-то), това съм го правил с една програма UltraISO, но става мисля и с обикновен winrar. След това рестартираш компютъра и още докато е черен екрана на монитора почваш да помпаш клавиша del (надявам се че си с award bios, иначе трябва да си видиш докоментацията на дъното) и излиза едно синьо меню на конфигурацията на BIOS-a. От там някъде на втория или третия ред трябва да имаш Advance BIOS Features (Setup може да е също). Влизаш в него и търсиш First/Second/Third Boot Device. Даваш на First Boot Device  и с pageup и pagedown трябва да го настройш на USB, но има малък проблем, защото съм чел, че за да работи трябва да е на USB-Zip, но предполагам че ако това не стане трябва да се пробва с друга опция (за USB-то при мен са три - USB-FDD, USB-CDROM, USB-ZIP). След това му даваш едно F10 и Yes. компа се рестартира и би трябвало да тръгне.
Внимавай много какво правиш в BIOS-a да не трябва да го отваряш компа и да местиш Jumper-и и махаш батерии. Ако не стане да влезеш с del. Задължително си виж документацията към дъното и разбери в кое меню да си настройш Boot Device (аз  при всики случай ти препоръчвам преди да почнеш да хвърлиш един поглед на manual-a  на дъното, ако ти  е под ръка).
Надявам се, че съм ти помогнал! Успех!

Once you go slack, you never turn back :)
Контакти:  liubeto
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 30 2007, 20:34
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs
Регистриран: Август 2005

http://www.myfreesoft.net/phpBB2/viewtopic.php?t=270

Редактирано от phantomlord на Януари 30 2007, 20:34

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 2 отговор(а) от Януари 28 2007, 16:04 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Как да заредя от USB?

© 2014 Linux Index Project