Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Slackware с VMware?, Помощ !!!
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 07 2007, 18:56
shaft

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

Здравейте! Отдавна се занимавах с Линукс Slackware 10.2, сега не мога да си разделя харда пък и нямам много място....както и да е , друго искам да ви питам...Искам през Windows XP с VMware да си инсталирам линукса (Slackware 11.0), но ми вика, че не може да стартира cfdisk или fdisk.... и нямам линукс партишън....Как става инсталирането му с виртуалната машина?
Благодаря ви мноооооооооооого !!!
Контакти:  shaft
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 19:32
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Защо изобщо се опитваш да го инсталираш през vmware :) Това няма особено значение де :)

Както и да решиш да го инсталираш , ще се наложи да му направиш дял на машината ти :)
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 20:03
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (shaft @ Февруари 07 2007,18:56)

Здравейте! Отдавна се занимавах с Линукс Slackware 10.2, сега не мога да си разделя харда пък и нямам много място....както и да е , друго искам да ви питам...Искам през Windows XP с VMware да си инсталирам линукса (Slackware 11.0), но ми вика, че не може да стартира cfdisk или fdisk.... и нямам линукс партишън....Как става инсталирането му с виртуалната машина?
Благодаря ви мноооооооооооого !!!

Не знам каква ти е конфигурацията по vmware-worstation-a ако това ползваш де, но при мен по default емулира scsi дискове демек на боот промпта натиска F1, F2 ,F3 не помня кое от всички и започваш да стартираш кърнелите докато не намери хард диск, а той самият можеж да редактираш с fdisk/cfdisk /dev/sda

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 27 2007, 15:52
saejoh

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

Оценка: няма

Здравейте,
Темата е старичка вече, но видях, че тук най-често се споменава VMware. Аз попаднах на някаква свободна версия за Линукс тези дни - Server Console - с регистрация и сериен номер (за да върви), и реших да я пробвам. Инсталирах я от RPM-пакет. Минах успешно през конфигурационните процедури - тръгна безупречно. Подкарах последното към момента свободно за сваляне ISO на Knoppix 5.1.1. Това всичкото вчера... Днес реших да подкарвам GeeXboX...Без твърд диск (който по подразбиране вирт.машина си го прави SCSI). И все пак не ме пусна без приблиз.100 МБ диск при настройките. Така, всичко уж дотук добре, но вирт. машина отказа да стартира новата гост-ОС. Даде грешка "Exiting with error message" и дотам, нищо повече. Пробвах да стартирам и Кнопикса, който вчера вървеше - същото съобщение с неясни причини. Пробвах смяна на типа на хард-диска от SCSI на IDE при GeeXboX - същото положение. Пробвах и изтриване на наличните вирт.машини и създаване наново - все същото...В крайна сметка махнах VMware Server Console... Ако някога ми потрябва, не е трудно да го преинсталирам, ако съществува все още...:)
Virtual Box все още си ми стои, не се прецаква така по неизвестни причини, по-управляемо се оказва, за разцъкване на ISO-та си заслужава да се пробва. Не изисква непременно създаване на вирт.хард-дискове. :)

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Февруари 07 2007, 18:56 до сега

© 2014 Linux Index Project