Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с инстала на Kubuntu 6.06.1
Тема: Проблем с инстала на Kubuntu 6.06.1
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 07 2007, 22:02
BgFallen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2007

Оценка: няма

Днес се опитах да сложа едно Kubuntu 6.06.1 на една машина - athlon 1800+, 256 ddr 333mhz, radeon 9200, 2 харда по 40GB... но инсталацията заби два пъти подред почти в началото, просто заби... имах под ръка едно LiveCD Tilix 2.0, пробвах и то тръгна, не съм се опитвал него да го иснталирам, но тръгна... и не мога да разбера защо Kubuntu-то забива по време на инстала? Проверих md5sum предния ден с дебиан... Възможно ли е ram-та да идва малко?

Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
Контакти:  BgFallen
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 07 2007, 23:09
hollow

Регистриран: Януари 2006

нямам идея от какво е но не мисля че е от РАМ-а, щото съм с Кубунту 6.10 и съм с 256Мб и си върви чудесно.

Контакти:  hollow
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 14:40
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Истината е че все по-често чувам за такива ситуации,на мен също ми се е случвало (при положение че от същия диск съм инсталирал на друг компютър) нямам идея от какво е, но са обърнали внимание на проблема,като теглиш търси "алтернейт инстал" или нещо такова е, тегли него, не съм го пробвал,предполагам ползва стандартният инсталатор на Дебиан с него няма проблеми.

Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 14:50
BgFallen

Май alternative ще се окаже по-добро, и други хора ми казаха същото, да пробвам с него, бил по-лек... ще видим какво ще стане

WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 14:54
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Ти скоро не слага ли Дебиан ? Набрал си скорост,продължи с него.Поне аз така мисля ти си решаваш,в крайна сметка.

Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 14:56
BgFallen

Мда, аз още съм с дебиан, и ми харесва много, а това Кубунту е на друго PC... аз оставам с дебиан  :)

WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 15 2007, 21:00
Samo minavam
Нерегистриран

Цитат:  (BgFallen @ Февруари 08 2007,14:56)

Аз съм с Kubunto днеска си го качих и нямам никакви проблеми, много съм доволен от него, лек и бърз е ( това е най - важното за една ОС , още повече когато машинката ми е 256 РАМ), А това че забива инсталацията може да е от диска. Аз мисля че съм засега с последната версия на Кубунтото, и чакам Април (мисля беше ...) когато ще излиза 7 -ма версия.

Имал съм такива проблеми с Мандривата, тя нещо ми забиваше така, докато CD-ROM-а ми не прецака диска от въртене  :12;
Контакти:  Samo minavam

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 16 2007, 17:14
devik

Регистриран: Декември 2006

Цитат:  (BgFallen @ Февруари 07 2007,22:02)

Днес се опитах да сложа едно Kubuntu 6.06.1 на една машина - athlon 1800+, 256 ddr 333mhz, radeon 9200, 2 харда по 40GB... но инсталацията заби два пъти подред почти в началото, просто заби... имах под ръка едно LiveCD Tilix 2.0, пробвах и то тръгна, не съм се опитвал него да го иснталирам, но тръгна... и не мога да разбера защо Kubuntu-то забива по време на инстала? Проверих md5sum предния ден с дебиан... Възможно ли е ram-та да идва малко?

Един колега писа,че може да сложи линукс и на тостера - какво му е на 256 РАМ?Дебиан харчи около 120МБ ,рутер имах /с 20 клиенти/ с 64МБ РАМ не е мръднал една година.
Контакти:  devik
WEB  
Общо 7 отговор(а) от Февруари 07 2007, 22:02 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с инстала на Kubuntu 6.06.1

© 2014 Linux Index Project