Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с инсталацията на MANDRIVA
Тема: Проблем с инсталацията на MANDRIVA
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 05 2007, 20:21
lincha

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Март 2007

Оценка: няма

Здравейте имам следният проблем:Инсталирам си споменатата ОС всичко става без проблем,и когато рестартира си излиза първоначалното прозорче от,което си избирам линукс.След това зарежда и ми изгасва монитора,като повече не се включва.Открих че прехвърля сигнала на телевизора,който е включен към компютъра.Защо?Като по време на инсталацията ми разпознава монитора.Пробвах с 2007 и 2006 powerpack.Преинсталирах 10тина пъти и пак същото.Моля ако някой от вас е имал този проблем да ми помогне,като ми посочи грешката,която допускам. :29;
Контакти:  lincha
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 15 2007, 01:38
haliban

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Април 2006

Оценка: няма

Здрасти :)

Малко не те разбрах, искаш да кажеш че видео картата ти изкарва сигнала на другия изход  който е за телевизора ? Какво се вижда на телевизора като картина логина на графичната среда или черен екран които пита за парола ?

С каква виедо карта си ?

Успех !  :)
Контакти:  haliban
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 16 2007, 11:54
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

печелиш златен медал за проблем :)

са сериозно - за разлика от Прозорците линукс се стартира с най високата поддържана разделителна способност което понякога се указва непосилно за по стартият хардуер - в резултат на това мониторът ти просто се изключва за да не изгори - най вероятно системата ти е конфигурирала и ТВ-аутът на картата и затова остава да работи само телевизорът

ако проблемът е в това просто отвори конфиг файлът на Х-а (/etc/X11/xorg.conf) и провери в секцията Monitor дали има зададени честоти - ако има ги махни (демек сложи по едно # в началото на редовете за да не се налага да ги триеш)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Март 05 2007, 20:21 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с инсталацията на MANDRIVA

© 2014 Linux Index Project