Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Преместване на SuSE-то на друг компютър.
Тема: Преместване на SuSE-то на друг компютър., може ли?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 09 2005, 18:15
hornet

Група: Li fans
Регистриран: Април 2005

Оценка: няма

Въпроса е може ли да се премести дистрибуцията от един компютър на друг (като единия е Интел, другия АМД). При търсенето открих съвети които покриват темата с преместване на нов диск, но на същата система.
Ще може ли да се преместят инсталираните програми и т.н. (копиране на /usr, /opt, /home и т.н.) при новата инсталация?

Контакти:  hornet
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 09 2005, 18:40
stumps

Група: Li psychos

Проблем с копирането на друг диск и boоt-ването от него няма да имаш ... но не е ясно дали при стартирането ще успеят да се заредят необходимите драйвери за хардуера на втората система. Има голяма вероятност да изгърми на доста места и да не успееш да заредиш линукс-а в крайна сметка ... всичко опира до едно единствено нещо: ядрото и модулите при началното зареждане. Тъй като двете системи ще имат различен хардуер, най-вероятно е да не стане номера ... честно казано не съм проверявал по обстойно въпроса, но определено по-бързо ще станат нещата, ако си направиш нова инсталация по стандартния ред, от колкото да тръгнеш да ровиш и четеш из Нет-а как можеш друго яче да го направиш номера. Още повече, че /home директорията само ще я копираш върху новата такава и всички лични настройки за програмите ще се запазят ;) ... не говоря за глобалното конфигуриране на програмите, а само за потребителските настройки (например пароли, cookies, теми, extensions във Firefox-a)

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 09 2005, 19:32
hornet

Ами идеята ми беше да инсталирам на чисто SuSE-то на другия компютър и после евентуално да копирам /usr, /opt и /home директориите тъй като доколкото гледах там се записваха повечето програми (инсталирани от RPM пакети). Въпреки, че като се замисля ще трябва да се копира и /etc и още неща в които евентуално ще има драйвери от/за предишната система (както каза и ти)... май наистина ще е по-бързо всичко на ново да кача. Така и така нямам много време да го мисля. :)

WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 10 2005, 10:01
stumps

Група: Li psychos

:;):  ... а така! ... а иначе, копирай смело  "/home", няма да имаш грижи

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 10 2005, 10:45
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

Оценка: 5

проблемът наистина е интересен - но ще се наложи да копираш и /lib а това вече е страшно - ако се разминат версийте на основните библиотеки ...
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 12 2005, 00:19
hornet

Еми сега поприключих вече с преместването. Какво стана - инстал + копиране по важните директории = манджа с грозде (don't try this at home kids). След това чиста инсталация + копиране на папките от /home = резултат близък до това което очаквах. Всичките програми ги имам на RPM и само инсталирам и копирам conf файла и стана доста бързо. :)

П.С. Добре, че този компютър е с нВидия карта. Ако трябваше да се боря и с Ати драйвера за да пусна 1024х768@75Хц (тия от Новел са като МС - всеки монитор на 60Хц...) незнам какво щях да му причиня на горкия компютър.

WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 12 2005, 09:16
guardian

Регистриран: Май 2005

Затова си обичам тфт-то, че не ми пука на 60Hz ли е или не, друг е въпроса че стандартно Сусе-то си слага някъв драйвер с който повече от 800 по 600 можеш да забравиш :)

Контакти:  guardian
WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 12 2005, 12:42
hornet

Ами то там е проблема. Аз съм с TFT монитор, но тъпата НеВидия на 60Хц размазва яко (на 75 е ОК). При Атито пък беше обратното - на 60Хц беше кристално чисто, а при 75 маже (затова и досега не се бях мъчил да пускам по-голям рефреш). Абе омазали са нещата с конфигурацията на мониторите... Kubuntu-то много ме зарадва в това отношение - директно от старта, без настройки си имах избор от 3-те резолюции и честоти на опресняване които поддържа ТФТ-то.

WEB  
Общо 7 отговор(а) от Август 09 2005, 18:15 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Преместване на SuSE-то на друг компютър.

© 2014 Linux Index Project