Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Ъпгрейд от Тиликс 2.0 към Кубунту 7.04
Тема: Ъпгрейд от Тиликс 2.0 към Кубунту 7.04
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Май 16 2007, 15:26
live1102

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: няма

Искам да попитам възможен ли е ъпгрейд на системата от Тиликс 2.0 към Кубунту 7.04, без да се преинсталира. И ако е - по какъв начин може да стане и дали се запазват настройките на системата след него?
Контакти:  live1102
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 15:32
stamen81

Регистриран: Октомври 2005

Ами аз мога да ти кажа, но по-добре някой да потвърди казаното от мен или да ме поправи преди да правиш нещо. Според мен може да се направи ъпгрейд, и настройките на програмите, които ползваш се пазят в домашната директория на  съответния потребител. Единственото, което ще направи е преинсталация на всички пакети, които си сложил до сега, ще ги прекомпилира за кубунту. Това е което мога да ти кажа, за сеага, ама изчакай и някой друг да каже нещо по въпроса. Запази си и някои конфигурационни файлове, например настройката на хикса и разни подобни. Другото се оправя след инсталацията .

Редактирано от stamen81 на Май 16 2007, 15:32

Контакти:  stamen81
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 16:41
devik

Оценка: 5

Не съм пробвал такова нещо,но не ми звучи като да стане.Вярно че са базирани на дебиан,но все едно да ъпгрейднеш дебиан 3.1 на убунту или обратното??
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 17:27
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Цитат:  (devik @ Май 16 2007,16:41)

Не съм пробвал такова нещо,но не ми звучи като да стане.Вярно че са базирани на дебиан,но все едно да ъпгрейднеш дебиан 3.1 на убунту или обратното??

Не баш тиликс 2.0 ползва хранилищата на ubuntu dapper 6.0.1 та по-приемливата идея е да пробва ъпгрейд до edgy 6.10 и ако стане тогава да пробва до 7.04, поне няма да прескочи цяло дистро.

Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 17:55
stamen81

Аз не знам какво му пречи да направи ъпгрейд направо до последната. За какво да прави два пъти ъпгрейд?

WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 18:02
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Цитат:  (stamen81 @ Май 16 2007,17:55)

Аз не знам какво му пречи да направи ъпгрейд направо до последната. За какво да прави два пъти ъпгрейд?

Може да си прав не съм го правил  ;)  идеята е да не се появят неразрешими зависимости от многото по-нови версии на пакетите, които ще се инсталират.

Редактирано от tolostoi на Май 16 2007, 18:05

Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 18:05
stamen81

То и това е вярно, но все пак той ще премине изцяло на убунту или кубунту, а там то си слага неговите пакети за съответните програми, а ако се появи някакво несъответствие си казва. До колкото знам то ако инсталира даден пакет, ще инсталира и неговите библиотеки, та не би трябвало да има проблем. Искам някой от по-знаещите да се вяснат и да кажат, че само ще спамим иначе :)

Абе не знам, май изглежда, че ще направи нещо като преинстал на системата, но според мен настройките на програмите, които е ползвал ще се запазят, даже мисля, че и настройките на гном или кде също ще се запазят, защото те седят като скрити файлове в /home/user

Редактирано от stamen81 на Май 16 2007, 18:14

WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 18:56
live1102

No avatar chosen

забравих да уточня, че тиликс 2.0 е базирана изцяло на кубунту.и от тук произтича въпроса, дали тази процедура ще е напълно успешна. все пак ми трябваше близо 1-2 месеца да настроя изцяло тиликс по мой вкус и работи доста ефикасно.прост не ми се иска да прекарам още толкова време в четена и питане по форумите. немога да кажа, че съм голям специалист в тази област. даже напротив.

при опит за ъпгрейд ми изписва това:

live@live-desktop:~$ sudo apt-get upgrade
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
live@live-desktop:~$

Редактирано от live1102 на Май 16 2007, 19:35
Контакти:  live1102
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 20:03
stamen81

За да ти изписва това, има две причини:
1. Да си пуснал ъпдейт менаджер, който е графичен.
2. За новото кубунту се ползва не конзолния ъпдейтър. Има си на страницата им как се ъпгрейдва.

WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 21:04
tonitochev

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

Дори и да стане ъпгрейда,със сигурност ще подмени 99% от пакетите.А шанса да се строши клони към безкрайност.Така че по добре си дръпни Убунтуто 7.04 и си го инсталирай.Кеф ти върху Тиликса.Кеф ти на друг дял.Кубунту винаги когато съм го пробвал е бил отвратително бъгав,така че ...А Убунтуто си е изшлайфана работа и всичко ти е на един клик разстояние.За да запазиш настройките си просто си запазваш домашната директория на отделен дял и после я монтираш към Убунтуто в /home.

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Общо 9 отговор(а) от Май 16 2007, 15:26 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Ъпгрейд от Тиликс 2.0 към Кубунту 7.04

© 2014 Linux Index Project