Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с инсталацията на Suse 9.2
Тема: Проблем с инсталацията на Suse 9.2
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 26 2005, 00:28
spawnbg

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Значи за пръв път ми е да инсталирам Linux,но се съмнявам да съм толкова тъп че 4 пъти да правя една и съща грешка.Та нацепил съм си харда на 2-та линукски партишана и започвам да инсталирам.Инсталирам си аз 5-те диска и когато идва момента да се логна в ОС дава само некакъв черен екран и замира всичко живо.Отделно при при избора на ОС (имам и инсталиран Windows) подредбата е следната:
Suse 9.2
Windows
Floppy
Suse 9.2 (Failsafe)
И какво ще рече това Suse 9.2 (Failsafe)  ???
Контакти:  spawnbg
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2005, 10:52
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Опцията 'Suse 9.2 (failsafe)' е направена с цел, когато имаш някакви проблеми с първоначалното зареждане при нормален boot ('Suse 9.2'), да я използваш като вариант за зареждане на Линукс-а, но с възможно най-малко и най-необходими модули (опит да се избегнат проблемите, които имаш при нормално зареждане). Тоест, това е нещо като 'Safe mode' при Windows. Опитай с тази опция и виж дали въобще ще стигнеш до prompt-а за логване.
Очевидно има някакъв проблем при стандартното зареждане на Сусе-то, но честно казано, информацията, която предоставяш не е достатъчна, за да разберем точния проблем. Би ли описал малко по-подробно какво точно се получава, когато се опитваш да заредиш Сусе-то по стандартния ред (чрез 'Suse 9.2') ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2005, 13:24
spawnbg

No avatar chosen

Ами показва се информацията за зареждане на устройствата и всички работи,пише "Стартиране на ОС" и после дава черния екран.
P.S.А през тоя Failsafe не стигам до никъде.Изобщо не ми дава възможност за логване
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2005, 14:39
stumps

Хм, очевидно има проблем с хардуера, но не е ясно с коя част точно ... Опитай се да инсталираш наново, като задаваш всяка част на хардуера ръчно без да разчиташ, че сусе-то ще го открие правилно (опитай се да избираш от списъците). Обърни особено внимание на това как ще зададеш графичната карта и в каква резолюция ще я сложиш, намали параметрите.
От това, което казваш, за съжаление не мога да се ориентирам къде точно гърми boot-ването (до колкото разбрах е някъде в процеса на зареждане модулите и service-ите). Ако успееш да забележиш след кое съобщение на екрана става забива, ще се ориентираме по-добре. Ако не ... има и друг вариант :) .. смени дистрибуцията, ако не държиш изключително много на Сусе-то...

Редактирано от stumps на Август 26 2005, 14:40

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2005, 16:23
spawnbg

No avatar chosen

А може ли и да е от това,че не съм си нацепил харда правилно ???
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2005, 16:35
stumps

Не би трябвало ... ако минава инсталацията, както вече спомена и само, когато стартираш Сусе-то (вече инсталирано) ти прави проблеми, няма как да е от това. Честно казано, когато инсталирам Сусе, предпочитам да освободя празно непартицирано място, което посочвам при инсталацията като място за партициране с линукс-ки файлови системи. В самата инсталация на Сусе има вградени tool-ве за оформяне на файловите системи, които са му необходими, така че не е нужно да правиш някакви партции предварително (преди да започнеш инсталацията). Около 5 ГБ свободно (непатицирано) място е предостатъчно ...

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2005, 16:40
spawnbg

No avatar chosen

Мерси за помоща ти.На мен ми остава пак да преинсталирам и ако не стане ще продължа с друга дестрибуция.

P.S.Били ми препоръчал някоя подобна на Suse,която да е достатъчно удобна за начинаещ като мен
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2005, 16:56
stumps

Честно казано, дано да успееш, защото Сусе си е Сусе :) ... най-добра е за начинаещи, но пък и късметът си е късмет  :;): ... ако не успееш при последния опит, пробвай с Mandriva, Fedora Core или Kubuntu. Дано да нямаш някакъв генерален проблем с хардуера или настройките в БИОС-а, та да тръгнат нещата  :;):

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #9
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 27 2005, 16:15
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs

Доколкото разбрах, екрана ти става черен, когато ти се зареди графичната среда и нищо не се изписва. Така ли е? А какъв ти е монитора? Да не е някоя стара щайга? Възможно е просто СуСЕ-то да се настройва на такава резолюция и рефреш-рейт, които да не са по силите на монитора ти. Пробвай "ctrl"+"alt"+"-".
Или пък си пусни сузито в конзолен режим (задай init 3 в боот-лоадера преди стартиране), после пусни sax2 или yast.

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 8 отговор(а) от Август 26 2005, 00:28 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с инсталацията на Suse 9.2

© 2014 Linux Index Project