Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: DSL помощ
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 26 2007, 09:20
Georgiev

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2007

Оценка: няма

Здравейте.От известно време чета доста за линукс и реших да го пробвам на един слаб лаптоп, подходящ за експерименти.

Та от тези дистрибуции които има надежда да ми тръгнат на компютъра, си избрах small linux, но проблема е че и представа си нямам какво да правя.

Намерих няколко линка за теглене на дистрибуцията, но от всичките изтеглих различни файлове и сега се чудя какво да правя.

Та ще ви помоля да ми помогнете, ще ми се ако може да си направя live cd, да мога да пробвам какво представлява системата преди да я инсталирам, но нито знам какво да изтегля, нито как да си направя live cd, нито как после да го инсталирам (от cd).

Благодаря предварително
Контакти:  Georgiev
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 09:36
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

DSL си е livecd така, че теглиш и буутваш от него, ако искаш да го инсталираш там се ориентирай ще видиш откъде :) а откъде да го изтеглиш ли, аз първо бих отишъл на страницата на производителя :) http://damnsmalllinux.org/ естествено можеш и да погледнеш тук http://distrowatch.com/ може нещо друго да си харесаш :)

Доста хора са като теб и искат да видят линукс на някоя стара машина, що за животно е тоя пингвин, което според мен не е правилно, има толкова много нови дистрибуции с малко по-сериозни изисквания към железата, имащи си жив диск-можеш да си ги видиш и на по-добрата ти машина. А още по добре е да заделиш 6-7 gb и да си инсталираш нещо, да видиш как работи, пак ще си имаш windows-a.
А колко е стар лаптопа?

Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 09:43
Georgiev

No avatar chosen

Ами много стар, аз го ползвам за да си програмирам където ми падне (не съм програмист сега се уча), мислех да си го сложа на сериозната машина, но няколко приятели на които вярвам че разбират от компютри (с това се занимават), ми казаха че комбинацията уиндоус и линукс е много нестабилна и много вредна за хартдиска, а съм вързан с уиндоус, понеже имам програми които ми трябват за работа, а не вървят обре на линукс.

Иначе лаптопа си има 32 рам и може ако не стане с линукса да го продам в музея  :6;

Та добре, значи тегля си архива със системата, разархивирам го и сега качвам всичко това на диск така ли?

Това си играх да го правя вчера, като после от биоса и кажа на машинката да зареди операционната система от cd-rom, ама неще да я зареди, явно аз нещо като хората не правя (в което не се и съмнявам, не съм се докосвал до друга ОС освен уиндоус).
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 10:06
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

iso файловете НЕ са архиви и НЕ се разархивират :)

всяка програма за запис на дискове си има предвидена функция за запис на такива файлове (ако не можеш да се оправиш с твойта кани с какво записваш за да ти помогнем) иначе просто ще батисаш CD-то

а това което са ти казали приятелите са пълни глупости - няма никакво значение колко и какви операционни системи ще имаш по дисковете си
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 10:14
Georgiev

No avatar chosen

Ами явно аз не съм изтеглил каквото трябва защотот беше някакъв архив.Сега тегля iso файл, би трябвало да стане.

Ползвам Nero StarSmart за да записвам на диска, да разбирам ли че трябва да запиша този iso файл по специален начин на диска?
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 10:17
mcwolf

No avatar chosen

гледай тука https://software.rutgers.edu/help/burning.php накрая има обяснение за nero (имай в предвид че е желателно да записваш на по ниска скорост)

Редактирано от mcwolf на Септември 26 2007, 10:18

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 10:34
Georgiev

No avatar chosen

Много благодаря на всички, номера стана :), грешката ми била че съм разархивирал iso-то, сега предполагам че слагането на харда става по същия начин нали?
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 11:42
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

http://www.damnsmalllinux.org/dsl-hd-install.html

Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 14:09
Georgiev

No avatar chosen

1. Create a app. 250-300MB Linux partition with cfdisk or fdisk (e.g. /dev/hda1, /dev/sda2)

Хмм, а това означава че трябва просто да имам 300 mb свободно място така ли?Понеже аз съм си го форматирал и сега всичко е чисто.
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2007, 14:54
mcwolf

No avatar chosen

да просто ти казват да си отделиш един дял и да стартираш после инсталаторът с sudo -u root dsl-hdinstall

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 34 отговор(а) от Септември 26 2007, 09:20 до сега

© 2014 Linux Index Project