Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » инсталирне на убунту
Тема: инсталирне на убунту, абсолютно начинаещ
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 21 2007, 12:50
nightpredator

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2007

Оценка: няма

Здравейте!
Абсолютно начинаещ съм с линукс -т.е. досега не съм го ползвал изобщо-и искам да попитам за следното:
В момента ползвам уин XP sp2  , като преди малко си свалих убунту 7.10, доколкото разбрах няма ливе си ди.
Искам на машината да има инсталирани и двете OS.
Идеята ми е следната-да си взема хард диск 200 гб и под уин да го разделя на три / NTFS/-съответно C-30гб, D-30гб и останалото като E. При положение че на C ще инсталирам уин, а E ще е за всичко останало, възможно ли е да инсталирам убунту 7.10 на свободната партиция D ?;
Ако е възможно, как точно става инсталацията ?/ предвид на това, което четох из нета до момента за разпознаването на партициите от линукс, само се обърках /;
Кой е по - добрият вариант-уин и линукс на един хард, или на отделни, и  как точно се инсталира линукса, така че при включване на компа да мога да избера с коя OS да продължа?;
Ще мога ли да намеря необходимите драйвъри за периферията , предвид че използвам често скенер - каноскан 4400F и принтер лазерджет 3P и по-рядко уеб камера каньон и ти ви тунер на MSI?

Машината ми е със следните параметри: процесор АМД 64 3800+,2.4 гх; дънна платкаASRock AM2NF3-VSTA  (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN); видео - гигабайт ати радеон 9600 про; рам 3 гб DDR 2 667 мх;аудио/отделно/-криейтив аудиджи4; хард - 80 гб сиигейт баракуда IDE и лан карта/отделна/-Realtek RTL8139 Family PC .Монитор LG L1900R- този модел е без копчета за настройка и се управлява от програма и/или от видеокартата.
Не  се справям добре с английския, така че линкове освен на руски не биха ми свършили работа :) .

Благодаря предварително на отзовалите се и не гарантирам, че въпросите ми ще се изчерпят с тези.
:6;

Редактирано от nightpredator на Октомври 21 2007, 12:59
Контакти:  nightpredator
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 13:02
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Не е вярно, че Убунту няма Live CD!
Отговорите на всичките си въпроси ще ги намериш като си изтеглиш Убунту 7.10, изпечеш си ЦД и буутнеш от него. Така ще провериш дали всичко ти работи ОК, и ако да, тогава от същото ЦД ще инсталариш на хард диска ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 13:42
nightpredator

No avatar chosen

това - с печенето и буутването - го направих тази сутрин, но при стартирането на диска директно се започваше от "инстал".
Това не е проблем, може и аз да не съм разбрал менюто, но въпросите ми по-горе си остават- инсталирането на един хард с уин.
Сега ще го пробвам отново.

Редактирано от nightpredator на Октомври 21 2007, 13:44
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 14:29
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Целият процес по буутване и инсталиране е описан тук:
https://help.ubuntu.com/community/GraphicalInstall

За инсталирането на един диск с Вин ще оставя колегите да помогнат ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 14:47
nightpredator

No avatar chosen

Благодаря, началото бива !!!
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Октомври 21 2007, 12:50 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » инсталирне на убунту

© 2014 Linux Index Project