Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем при инсталация на Debian с Мак адрес
Тема: Проблем при инсталация на Debian с Мак адрес, Дебиан
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 31 2007, 17:30
BgFallen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2007

Оценка: няма

Тръгвам да си инсталвам Дебиан тестинг, нет инстал, от диск от който и преди съм го инсталирал. След инсталацията ми дава нереален мак при ifconfig. Пробвах ръчно да го настоя в /etc/network/interfaces като напиша
Код: 
hwaddress ether

но не стана, пробвах и с
Код: 
#ifconfig eth0 hw ether

И в двата случая не се промени. Дава ми страшно дълъг мак, с много двойки нули. Реших да инсталирам Sarge, разпозна ми мака без никакви проблеми, при опит да инстална пак testing иснталацията ми забива на едно място и не продължава. Казаха ми да проверя в накакъв файл z25.persist, но така и не го намерих. Някакви идеи защо тестинг ми дава такъв мак, а Sarge ми дава реалния?

Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
Контакти:  BgFallen
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 01 2007, 10:09
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

А Debian Etch 4.0 какъв ти дава? Сега по сериозно, дай изходи от команди какво точно ти дава какво не става и т.н. Проблема наистина може да ти е в диска ако е стар тестинг то той ще е сегашният стабилен, а и по-принцип съм чувал за проблеми с тези седмичните инсталатори, ако вече си го затрил, изтегли си един диск с етч и пробвай, тук има линкове http://forums.linux-index.org/ikonboa....;t=2526

Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 01 2007, 10:35
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (BgFallen @ Октомври 31 2007,17:30)

Тръгвам да си инсталвам Дебиан тестинг, нет инстал, от диск от който и преди съм го инсталирал. След инсталацията ми дава нереален мак при ifconfig. Пробвах ръчно да го настоя в /etc/network/interfaces като напиша
Код: 
hwaddress ether

но не стана, пробвах и с
Код: 
#ifconfig eth0 hw ether

И в двата случая не се промени. Дава ми страшно дълъг мак, с много двойки нули. Реших да инсталирам Sarge, разпозна ми мака без никакви проблеми, при опит да инстална пак testing иснталацията ми забива на едно място и не продължава. Казаха ми да проверя в накакъв файл z25.persist, но така и не го намерих. Някакви идеи защо тестинг ми дава такъв мак, а Sarge ми дава реалния?

Тоя персистент файл е при udev при теб трябва да е на място подобно на /etc/udev/rules.d, но не съм много сигурен. Тези файлове служат за запазване на настройките между сесиите(въпреки, че не само). Там трябва да има един файл *persistent-net*(не знам как е при теб) погледни в него и виж мак адреса за картите, там се записва, ако там е нереален махни/изтрий го целия ред/редове, трябва да е нещо подобно на:
Цитат:

# PCI device 0x8086:0x1039 (eepro100)
SUBSYSTEM=="net", DRIVERS=="?*", ATTRS{address}=="00:09:6b:97:3d:cb", NAME="eth0"

И след това ако можеш по някакъв начин рестартирай udev, или просто цялата машина за по сигурно.
Успех!
Забележка при мен има генератор и файл с настройките и при теб сигурно е така, редактирай този със статичните настройки за картата. Ето какво имам в предвид
Код: 
nikolavp@Nikolavp /etc/udev/rules.d $ ls *persistent-net*
70-persistent-net.rules  75-persistent-net-generator.rules
в този случай ти трябва 70-persistent-net.rules

Редактирано от nikolavp на Ноември 01 2007, 13:16

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Октомври 31 2007, 17:30 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем при инсталация на Debian с Мак адрес

© 2014 Linux Index Project