Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с Убунту 7.10
Тема: Проблем с Убунту 7.10
Мнение #11 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 03 2008, 13:17

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

и аз имам проблем с убунту 7.10
намерих си екранен четец до тук добре
трагвам да инсталирам 7.10
боотвам избирам си език всичко точно
и след като му задам да ползва празното място на диска
наи голямото празно място
и два че няма празно място на харда
а всъшност има
кажете ми как да оправя проблема че искам да сам си с две ОС
виндовс да го ползвам за четене а линукс за работа

Контакти:  ultras

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 11816460
  • MSN  MSN: ismail_salih@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #12
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 04 2008, 11:00

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2007

Оценка: няма

Аз постъпих по следния начин: намерих един празен хард 40 гб, настроих го като „слейв” и инсталирах убунту на него-не ми се искаше да си деля харда с уина на части.
След инсталацията, при рестарта, влязох в биоса и оттам зададох като първо буутващо у-во втория хард с убунту / иначе по подразбиране се стартира първия с уина и няма ползване на линукса/. Така при стартиране на компа, ГРУБ те пита коя система да зареди-по подразбиране е убунту- и като го настроиш да те чака примерно 300 секунди имаш достатъчно време да решиш коя да избереш. Избрах този начин, след като по форумите ми обясниха, че ако двете системи са на един хард, при преинсталация на уина се изтрива и ГРУБ, след това трябва да го възстановяваш /което не ми е много ясно като операция/ В момента, ако ми се наложи такава манипулация, единственото което трябва да направя е от биоса да задам първия хард-с уина-като бутващо у-тво, и после да си преинсталирам, като линукса и ГРУБ си се запазват на втория хард. Дано съм ти помогнал.
Контакти:  nightpredator
WEB  
Общо 11 отговор(а) от Декември 24 2007, 14:19 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с Убунту 7.10

© 2014 Linux Index Project