Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Не знам какъв линукс да си сложа.
Тема: Не знам какъв линукс да си сложа.
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 28 2008, 07:37

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Март 2008

Оценка: няма

Машината ми е слабичка - Intel 433MHz, 128MB RAM, 6GB HD. Бях сложил един damn small linux, но нещо не ми хареса. Пробвах и puppy linux, ама не можах да го инсталирам. Не знам дали ще тръгне Xubuntu. Дайте малко помощ!
Контакти:  sioux

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 28 2008, 08:12

Регистриран: Октомври 2007

Я пробвай Хубунту,но не знам коя весия (6.06-7.10) и излиза и 8.04.Определено пробвай Хубунту.Хипер леко е,а и ХФЦЕ е супер опростена и изчистена сесия.Айде късмет!

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 28 2008, 14:16

Регистриран: Декември 2006

Аз бих препоръчал fluxbuntu по леко е и има красив дизайн от хубунту, малко хакерски умения иска  докато му свикнеш, защото е различно от всички десктоп среди с които съм работил, но е приятно и ако искаш да сърфираш в нета, и да слушаш музика, със сигурност е перфектно. А ако решиш все пак да използваш хубунту, бих препоръчал алтернативния инсталационен диск, защото въпреки че имаш 128 рам, което е достатъчно за лайф сд-то, пак е мъка от всякъде.
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 28 2008, 22:31

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2008

Цитат: (me4oslav @ Март 28 2008, 08:12)

Я пробвай Хубунту,но не знам коя весия (6.06-7.10)

:21;
Мисля че Ubuntu6.06 и на горе ще искат повече RAM памет.Доколкото помня май бяха минимум 256 SDRAM.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 29 2008, 00:05

Xubuntu 7.10(не убунту) иска 128 мб рам за да тръгне лайф сидито, и 64 мб рам за да върви самата ос, ако имаш повече от 128 мб, не теглиш лайф сдто, а алтернативното инсталационно сд.
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 29 2008, 08:09

Регистриран: Март 2006

Аз съм подкарвал Zenwalk на K6/300MHz 96MB RAM. Най накрая просто за проба си му инсталирах и Slackware с XFCE и си работи на него докато не дойде ред да го изхвърля. Недостатък на всички ubuntu-like дистрота е все пак малко по-голямата лакомия за ресурси, заради заложевите вътре възможности за автонастройка и прочие... все пак основно се целят в прохождащите потребители... ;)

Пробвай и прецени сам... Така става най-добре.
Успех !

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #7
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 29 2008, 10:33

Цитат: (delafer @ Март 29 2008, 08:09)

Аз съм подкарвал Zenwalk на K6/300MHz 96MB RAM. Най накрая просто за проба си му инсталирах и Slackware с XFCE и си работи на него докато не дойде ред да го изхвърля. Недостатък на всички ubuntu-like дистрота е все пак малко по-голямата лакомия за ресурси, заради заложевите вътре възможности за автонастройка и прочие... все пак основно се целят в прохождащите потребители... ;)

Пробвай и прецени сам... Така става най-добре.
Успех !

Fluxbuntu всъщност е направено именно с цел да олекоти убунту, тъй като не е разработвано от каноникъл, разработчиците могат да си позволят да изхвърлят някой ненужни неща, за това и го препоръчвам повече от Хубунту, но пък е с fluxbox и аз лично го намирам за малко сакато, защото конфигурирането е по трудно, но все пак ако имах слаб комп който искам да съживя, бих избрал точно това.
Общо 6 отговор(а) от Март 28 2008, 07:37 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Не знам какъв линукс да си сложа.

© 2014 Linux Index Project