Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Debian Install - How To Do It Right ?
Тема: Debian Install - How To Do It Right ?, как как , КАК ?!?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 21 2005, 18:45
IceNio

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2005

Оценка: няма

Имам първите 3 диска на Debian "Sarge" (version 31r0)

Инсталирам го . . . всичко точно , правя фул инсталация (не ме питайте как , но го правя действам според инсталатора и чета /не го пускам на български!/) , но когато се опитам да стартирам Х (когато е инсталиран) получавам грешка и не се стартира Х. Не съм го инсталирал от месец (win2k3 сложих и заспах) , но скоро мисля пак да опитам. Та въпроса ми е как да си настроя xorg (или Х11 ли там какво беше) според това че видео картата ми е - ATi Radeon 9000 pro2 128MB ram , Monitor - 17" Proview (незнам честотите които се изсикват да се знаят. Та . . . как да го настроя . . . ? И . . . направо питам (чел съм how-to и installation guides , но навсякаде е описана само 'базовата' инсталация , а аз искам да си инсталирам и X) Не ми давайте съвет да бачкам с apt. Интернет-а ми се настройва скапано /особено под линукс , води се пппое , но трябва и впн да се настрои и по няква случайност като се попипа тук-там тръгва/. Ще си го инсталирам от дисковете.

е  . . . ако може някой - нека помага. Ако направя инсталацията ще имам след това още въпроси. . . като например  - ъпдейт на цялата систем чрез apt-get през bg mirror и др. Благодаря  :;):
Контакти:  IceNio
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 22 2005, 15:23
delphinus
Нерегистриран

http://shots.osdir.com/slideshows/slideshow.php?release=395&slide=22
разгледай този сайт показано е нагледно как се инсталира дебиан защото ако трябва да се обяснява ще отнеме доста време.
Успех
Контакти:  delphinus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 23 2005, 00:41
IceNio

No avatar chosen

Благодаря за линка , наистина е полезен но до там и аз се справям , нека някой ако знае или е имал подобен проблем на моя да помогне . . . какъв драйвър да избера за видео картата ми при самата инсталация на Дебиан-а ? Благодаря. ???
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 24 2005, 14:31
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Според мен проблемът не е точно в драйвера, а в настройката на X-a ...
Дай ни малко повече информация каква грешка ти дава, когато се опиташ  да заредиш X-a ... също така, дай да погледнем съдържанието на следните файлове:
'/var/log/Xorg.0.log'
'/etc/X11/xorg.conf'

Редактирано от stumps на Септември 24 2005, 14:32

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 24 2005, 15:19
IceNio

No avatar chosen

еми в момента го нямам инсталиран  ??? просто питам следващия път като го инсталирам , всичко да си тръгне както трябва и графичната среда да си ми пробачка от раз :)
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 24 2005, 15:32
stumps

Хм, за тръгването 'от раз' какво да ти кажа ... някой път стават бози с някои видео карти ... след като веднъж не е тръгнало от раз, значи ще има нужда от допълнителна настройка или просто по време на инсталацията ще трябва да посочиш модел на видео карта най-близка до твоята ... ATI си имат драйвери за Линукс, но не съм сигурен, че по време на дебиан инсталацията ще можеш да ги инсталираш, те са отделен продукт ... така стигаме до извода, че ще е необходимо първо да инсталираш всичко, както го искаш и после да оправяме възникнали проблеми ...

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 24 2005, 16:11
IceNio

No avatar chosen

да , и аз знам за драйвърите и явно така ще стане най-добре , след като го инсталирам да изглаждаме проблемите , ще видя кога ще го слагам (добре че си намерих дисковете) може да бъде и днес (и без това няма да отнеме повече от час(1)). За сега продължавам с листовките че да не ми късат ушите  :laugh: Stumps , благодаря за това че се отзова веднага на темата ми и така наречения "проблем" , ще пиша по-късно пак , да се надяваме след като го инсталирам вече.  :;):

п.п. ако имам някакъв конкретен въпрос или няколко поредни такива , драсни на кю - 176489951 , за да не флудиме излишно. Благодаря отново.  :;):
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 24 2005, 16:28
stumps

Не се притесявай да питаш ... по-срамно е да не знаеш, защото не си попитал или поинтересувал :cool: ... все пак Li е създаден точно с цел взаимопомощ  :;):

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2006, 23:14
tsekataa

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2005

Здравейте, хора! Имам същия проблем! Не разбрах как да го оправя. Не вярвам проблема да е във видео карта и други неща. Изтеглих си само първия диск. Някой може ли да помогне?
Контакти:  tsekataa
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 26 2006, 10:09
stumps

Нах-добре дай да я видим тая грешка, която ти се получава като стратираш Х-а ...

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 21 отговор(а) от Септември 21 2005, 18:45 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Debian Install - How To Do It Right ?

© 2014 Linux Index Project