Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Инсталация Fluxbuntu
Тема: Инсталация Fluxbuntu
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Април 08 2008, 19:53

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Април 2008

Оценка: няма

Ами съвсем в началото съм..казано просто откъм познания по Linux/Unix системи клоня към нулата...е решил съм да не е вече така..реших никакви Live CD ..да не хвана да се откажа, ами направо да си инсталирам ОС .дръпнах си FLUXBUNTU като най-лекичък и като тръгва да boot-ва диска изписва едно INITIALIZING BOOT CD/DVD...мига в червено и дотам ..нищо повече не се случва. HELP ? :14;  :20;  :22;
Контакти:  Danny

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 08 2008, 20:15

Регистриран: Декември 2006

fluxbuntu има проблем с буут-а на някой видове хардуер, компа ти сигурно е стар след като искаш да си сложиш тази дистрибуция, имаше решение на проблема ще го потърся и ще го пейстна.

едит: https://bugs.edge.launchpad.net/fluxbun....10 ето го решението. Трябва да се ремастерира СД-то, пробвал съм го и работи, но трябва да имаш линукс инсталиран някъде и iso-то на този комп за да го ремастерираш и запишеш на ново.

Редактирано от pavelludiq на Април 08 2008, 20:19
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 08 2008, 20:18

No avatar chosen

ok благодаря ти много и ще ви пиша после кво е станало THNKS !!!..да компа е стар .. за жалост обаче на новия ми няма драйвери за нищо друго освен VISTA :12;  :12;  :6;

Редактирано от Danny на Април 08 2008, 20:24

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 09 2008, 08:08

Регистриран: Октомври 2007

Цитат: (Danny @ Април 08 2008, 20:18)

ok благодаря ти много и ще ви пиша после кво е станало THNKS !!!..да компа е стар .. за жалост обаче на новия ми няма драйвери за нищо друго освен VISTA :12;  :12;  :6;

Искаш да кажеш че на новия като си слагал ХП например,не ти разпознал хардуера.Е то Линукс си разпознават хардуера и инсталират драйвър за всичко възможно без видео-картатата.Пробвал ли си на новия си Линукс в частност *Убунту да видиш дали не ти разпознава хардуера?

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 14 2008, 18:16

No avatar chosen

Съжалявам,че отново пиша,но или съм прост или и аз нз какво... но след неуспешния опит за инсталиране на FLUXBUNTU...първо да инсталирам обикновено
UBUNTU..бях си поръчал CD 6.06 UBUNTU , което днес получих,за да съм сигурен, че всичко ще е наред...ами тръгва да буутва от сд-то...но само тръгва...след това зарежда операционна система и ... пробвах го и на друг комп.същото се получи... толкова ли ми е стар компа...линукс да не бачка ... на 5 години... 1,4GHz...1G ram...последна версия BIOS... немам си никаква идейка...  :14;

Искаш да кажеш че на новия като си слагал ХП например,не ти разпознал хардуера.Е то Линукс си разпознават хардуера и инсталират драйвър за всичко възможно без видео-картатата.Пробвал ли си на новия си Линукс в частност *Убунту да видиш дали не ти разпознава хардуера?

Ами ..пробвах XP ..но мисля, че и UBUNTU няма да тръгне..модела е последния на SONY...и поддръжка има само виста...иначе с удоволствие бих го направил..не мога да понасям онова чудо.жалко че нз за тази глупост, когато го взех...а и искам да мина на LINUX... просто защото го виждам като нещо "по-възвишено", ако мога така да се изразя  :22;

Редактирано от Danny на Април 14 2008, 18:57

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 14 2008, 19:37

след 10 дена излиза новата верися на убунту, може да я пробваш, ако не ти се чака, изтегли си сегашната 7.10 6.06 е на 2 години почти
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 14 2008, 20:11

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2008

Цитат: (Danny @ Април 14 2008, 18:16)

Съжалявам,че отново пиша,но или съм прост или и аз нз какво... но след неуспешния опит за инсталиране на FLUXBUNTU...първо да инсталирам обикновено
UBUNTU..бях си поръчал CD 6.06 UBUNTU , което днес получих,за да съм сигурен, че всичко ще е наред...ами тръгва да буутва от сд-то...но само тръгва...след това зарежда операционна система и ... пробвах го и на друг комп.същото се получи... толкова ли ми е стар компа...линукс да не бачка ... на 5 години... 1,4GHz...1G ram...последна версия BIOS... немам си никаква идейка...  :14;

Не е от компа.Аз съм още по-зле(процесор - 1.3 GHZ;SDRAM256MB).
Също съм с Ubuntu 6.06.
Да не би BIOS-ът да не ти бутва от CD-то,а да е настроен да подкарва операционните системи от харда.
Я влезни и виж.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 14 2008, 20:29

No avatar chosen

first boot drive-cd...
Не ви казах, но изпробвах и 7.10 UBUNTU, аз си го записах..от сайта си го свалих..на него ми даваше онова, което писах за FLUXBUNTU initializing cd/dvd...мига си и дотам...

A добре...това fluxbuntu тук не е ли инсталационно.. http://releases.fluxbuntu.org/7.10/rc/
заpисал съм си онова предпоследното..на дискче буут

Редактирано от Danny на Април 15 2008, 13:49

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 15 2008, 10:50

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2008

Може диска ти да не е буутващ.
Аз лично не вярвам да е от компа ти,а и щом казваш че същото е и при други компютри нищо чудно и това да е.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 15 2008, 14:04

Флуксбунтгу си е инсталационен и е буутващ, но на някой видове хардуер не буутва и за това трябав ад се ремастерира самия iso имидж. Вече дадох инфо как става това по горе в темата. Ако и ремастерирано сд не бачка трябва да се мисли за друго решение. На един стар комп, на който го инсталвах се натъкнах проблем със презаписваемите сд-та, но ако го записваш на CD-R вероятно не е това проблема. Незнам какво може да е всъщност освен нещо по хардуера  :14;
Общо 9 отговор(а) от Април 08 2008, 19:53 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Инсталация Fluxbuntu

© 2014 Linux Index Project