Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Xubuntu въпроси
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 14 2008, 18:53

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2008

Оценка: няма

Инсталирах си Xubuntu.С някяква си там журнална файлова система.Въпроса ми е коя файлова система е най-добра и какви са различните предимства на различните системи.Компютърът ми е с 120 GB хард диск.Колко трябва да е виртуалната памет която трябва да заява още по време на инсталацията.Трябва ли виртуалната памет да си е обособена в собствет партишан?

Редактирано от apolon89 на Юли 14 2008, 22:25
Контакти:  apolon89

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 15 2008, 08:10

Регистриран: Декември 2007

Отговарям ти само на единия въпрос - виртуалната ти памет трябва да е приблизително 2 пъти по-голяма от RAM паметта, т.е. ако си с 1 GB RAM, не е зле да оставиш около 2 GB swap дял.

life is too short... so live with that!
Контакти:  blazed
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 15 2008, 21:46

Регистриран: Август 2005

Цитат: (blazed @ Юли 15 2008, 08:10)

виртуалната ти памет трябва да е приблизително 2 пъти по-голяма от RAM паметта, т.е. ако си с 1 GB RAM, не е зле да оставиш около 2 GB swap дял.

Това е доста остаряло схващане с оглед на ръста на средния обем RAM на дадена машина. Преди 10-ина година беше в сила, но вече не е така.
Ето аз например, имам 2Г RAM, а размера на swap дяла е 1.5Г. В момента доста се чудя защо съм му дал толкова много при положение, че винаги седи празен...

Като цяло ако имаш над 2Г общо памет (RAM + swap) не би трябвало да имаш проблеми.
И да, виртуалната памет (swap) трябва да е на отделен дял. Най-малкото защото той има един по-особен вид файлова система.
Контакти:  Drakula
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Юли 14 2008, 18:53 до сега

© 2014 Linux Index Project