Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем при разделянето на HDD
Тема: Проблем при разделянето на HDD
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 24 2008, 22:38

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2008

Оценка: няма

Здравейте.
Ситуацията е следната:
Реших от Windows да мина на Убунту, но нещо не ми се получиха работите с дяловете.
Имам 2 дяла:
Системния е 20 Гб и още един, който е 60 Гб.
Системния го форматирах от NTFS на ext3, но другия не го барах, защото там ми е всичко важно и не ми се иска да го форматирам.
Въпроса ми е следния:
Как мога да си използвам втория дял (съответно да го конвертирам или каквото и да е), и как да си разцепя 1-вия дял на системен и на SWAP?  :6;
Колко голям трябва да ми е SWAP дяла? (имам 512 рам памет).
Преинсталацията не е проблем. Благодаря предварително  :43;  и се извинявам на тея, на които сигурно им е писнало от такива въпроси.  :D
П.С.: Имам gparted livecd - 0.3.4-10, но ми е малко мъгла как се работи с това животно  :14;
Контакти:  hitman92

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 25 2008, 09:55

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

live-cd на Убунту има partition manager.. направи си ги от там, направено е като за идиоти..
off-topic: в момента няма дистрибуция, всъщност ОС, при това кадърна, която да няма в инсталационната си медия, програма или инструмент било графичен, конзолен и т.н. за промяна на диска, дяловете и форматиране!!!!!!!!!!!!!!
windows xp-vista, linux всички главни дистрибуции, freebsd, netbsd, openbsd, solaris, OS X.
за това спрете да се правите на експерти, като си пренацепвате дисковете, особенно пък в Убунту е така направено, че няма нужда от предварителна подготовка.. само мажете и после молите за помощ.!
И НАЙ НАКРАЯ СЕДНЕТЕ И ПРОЧЕТЕТЕ В ИНТЕРНЕТ КАК СЕ ИНСТАЛИРА ОС КОЯТО ИСКАТЕ ДА СИ СЛАГАТЕ!!!!!!!!!
вместо да обсъждаме сериозна тема или проблем, тъпчем на едно място, защото някой го мързи..

Редактирано от altoas на Септември 25 2008, 10:05

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 25 2008, 18:08

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

Оценка: няма

Всъщност, темата за разпределяне на дисковото пространство си е може би най-важната и критичната за един новак, че и за по-напреднали. Тази операция е твърде важна и съдбоносна бих казал. Ето защо аз лично не бих се доверил на непознати хора от форуми, а бих седнал да прочета от "дебелите книги" как се прави, а и какви са добрите практики. Материали има много в мрежата, и то изчерпателни.

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Общо 2 отговор(а) от Септември 24 2008, 22:38 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем при разделянето на HDD

© 2014 Linux Index Project