Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с Mandriva 2009 One
Тема: Проблем с Mandriva 2009 One
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 10 2008, 09:31

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Здравейте,

При стартиране на Mandriva 2009 One (Live CD)за да си я инсталирам, зареждането спира в един момент и започва едно дълго изреждане:

11 header: ff:ff:ff:....:08:00
martian destination: 0.0.0.0 from 120. . . . , dev eth1
martian source 120. . . . . . from 0.0.0.0 dev eth 1

120. . . . . - това ми прилича на IP адреси, които се сменят. След около 20 минути остава черен екран и нищо не се случва.

Някой има ли представа за какво е това съобщение?

Имам 2 LAN карти, вградена и на PCI, като вградената е 'disable' от XP. Включих я, да не би това да бърка нещата, но положението си остана същото.

Ще се радвам на всякакви предложения и благодаря предварително!

Редактирано от kayovas на Октомври 10 2008, 09:31
Контакти:  kayovas
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2008, 10:46

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

изтегли си Ubuntu 8.04 Hardy или Ubuntu Intrepid 8.10beta. тая мандрива е предвидена да става за нещо едва през 2009г., както е упоменато и във версията и, а сега сме още 2008, за това ползвай Убунту, която по версията може да се съди, че е правена поне през 2008 да е надеждна и сигурна.

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2008, 11:39

No avatar chosen

Регистриран: Октомври 2008

Altoas, човека иска Mandriva. Да я пусне под Safe mode (май има такава опция в Live CD-то).

Плюс това не виждам какво й е на мандривата. Това е страхотна дистрибуция, която трябва да се уважава, защото има прекрасни инструменти за конфигурация.
Кажи защо не струва.

Редактирано от stumps на Октомври 10 2008, 17:09
Контакти:  Ivo Georgiev

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2008, 20:25

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2007

Каква ти е архитектурата на машината? Наскоро купих лаптоп на х86_64 платформа и имах същия проблем при опит да заредя 586 дистрибуция. Тръгваше да зарежда и се сриваше. altoas е прав, версиите пуснати сега са по скоро за извършване на тестове и откриване на грешки в дистрибуцията. Стабилната версия на Мадрива ще излезе след 6 месеца около март, април с номер 2009.1. Аз също скоро ще сваля за да пробвам DVD-то със х86_64 версията от торент тракъра на мандрива. Жив диск за тази платформа все още няма а и не съм сигурен че изобщо правят. Освен това версията за платформата е Free а не One която е по-пълната от към драйвери и програми при началното инсталиране.
Контакти:  GeOrg
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2008, 21:56

No avatar chosen

@GeOrg,
Процесорът ми е  AMD Athlon 64 X2 4400+. Няма никакъв проблем при зареждането на LiveCD на Mandriva 2008.1 One. Предпочитам тази версия пред Free, защото идва с драйвъри за видеокартата, които зарежда още с liveCD и така мога да видя дали всичко ще е наред.

Имам 2 опита с Убунту, съответно 7.10 - при което така и не можах д аподкарам старият си CRT монитор на 85 херца, при качени драйвъри на nVidia; и с 8.04 - където въобще не можа да качи драйвърите на nVidia t.e. инсталират се, а след рестарт ги няма никакви. С Mandriva 2008.1 One нещата станаха от раз, пък и КДЕ ми хареса повече от ГНОМ. Въобще Мандрива е дистрото, скоето свикнах и ми допада. Сега обаче нещо не е както трябва.
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 11 2008, 09:01

No avatar chosen

Опитах да стартирам LiveCD с GNOME и там ми излезна малко по смислено обяснение - проблем с X сървъра:
Код: 
Fatal error: Cannot `un in framebuffer mode, please specify busID for all fra

Не че има значение, но някой може ли да каже какъв точно е проблема?

Редактирано от kayovas на Октомври 11 2008, 09:02
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 11 2008, 09:06

No avatar chosen

Моят с който имах проблем на лаптопа е AMD Turion 64x2 Dual Core 2000 GHz. В момента и аз съм със Mandriva 2008.1, но не успях да я кача докато не свалих DVD с версия х86_64. Поне аз не намерих друго решение. С коректната версия се инсталира без никакъв проблем прихвана драйверите. Остави ми единствено да кача драйвера Catalist за 3D тъй като лаптопа е с ATI X12xx графична карта след което без проблем тръгнаха и 3D ефектите. Разбира се допълнителните клавиши на лаптопа не работят, но това е въпрос на време, което в момента не мога да отделя, а ще трябва и доста да се почете по въпроса.
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 11 2008, 09:08

No avatar chosen

Цитат: (kayovas @ Октомври 11 2008, 09:01)

Опитах да стартирам LiveCD с GNOME и там ми излезна малко по смислено обяснение - проблем с X сървъра:
Код: 
Fatal error: Cannot `un in framebuffer mode, please specify busID for all fra

Не че има значение, но някой може ли да каже какъв точно е проблема?

В архитектурата!
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 11 2008, 10:22

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

ми нали ви казах, проблема е, че 2009.0 е предвиден да работи през 2009-та година..
лаптопа ми е с Athlon X2 T-55 и не съм имал никога проблем с архитектурата, така че дали ще е x86 или x86_64 не е свързано с проблема, аз лично бих пробвал от alternate CD, ups.. то май Mandriva-та няма такова?!
относно драйверите на Ubuntu, съмнява ме Mandriva да имат по - съвършенна система.. интересно ми е дали в тази дистрибуция на Mandriva има драйвери за Atheros 5007 серията, които да работят?
относно драйверите на Ati, ако мандрива е със последният Xorg 7.3, ще трябва да почакащ доста, все още няма драйвери за него, аз също чакам и всичко ми сече, но това си е урок за мен, като си купувам лаптоп с ATI chipset

Редактирано от altoas на Октомври 11 2008, 10:24

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 12 2008, 09:04

No avatar chosen

Определено при Мандрива има значение архитектурата причината не зная каква е, но различните дистрибутиви с разделени точно по този признак. Тук може да намерите помощната информация за дистрибуциите. В момента свалям mandriva-linux-free-2008-spring-dvd-x86-64.iso и след като го кача ще споделя впечатленията си, като няма да забравя въпроса с драйверите.
WEB  
Общо 13 отговор(а) от Октомври 10 2008, 09:31 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с Mandriva 2009 One

© 2014 Linux Index Project