Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Q: Как да си инсталирам Линукс Тиликс
Тема: Q: Как да си инсталирам Линукс Тиликс, Линукс Тиликс
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 09 2005, 23:17
Stani

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Значи пускам го от СД-то и му даам Инсталирай и след това как да му дам да се инсталира на Е: диска ако може да ми обясните по подробно защото съм начинаещ ???

Редактирано от Stani на Октомври 09 2005, 23:17
Контакти:  Stani
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2005, 08:37

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Пич така няма да стане.Щом не можеш да му посочиш да записва Тиликс на Е: значи е не е Линукс дял ,защото то само си ги разпознава и като не е неможе там да се запише.Сега ще ти кажа как точно ще го направиш това нещо :).Значи пускаш Вин и записваш програмата Partition Magic ,ако може най-новата версия.Освобождаваш си памет около 7 ГБ.После 1 ГБ го правиш Linux Swat дял ,а другото Ext3.Като го направиш ги форматираш.Естествено пак от Partition Magic.После като му дадеш инсталация на Тиликса.Той сам ще си намери Ext3 дяла и ще се запише точно там.Да ти кажа ся за какво ти е Linux Swap дяла:
Това е дял в Линукс и ,когато ти се нуждаеш от още Рам памет автоматично Линукса си взима от този Swap дял :).Ай чао засега и Успех!
Контакти:  WolF

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2005, 10:03
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

Цитат:  (WolF @ Октомври 10 2005,08:37)

Това е дял в Линукс и ,когато ти се нуждаеш от още Рам памет автоматично Линукса си взима от този Swap дял :)

иначе казано това е виртуалната памет на linux препоръчва се да бъде 2-пъти повече от рамът ти - (ако имаш 512 рам ти трябват 1024 за swap - което е 1Г) - но лично мойто мнение е че няма смисъл да го правиш този дял повече от 512
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2005, 10:15

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

MCWOLF мерси пич.Незнаех ,че трябва да е 2 пати по-голямо от рам паметта ти   :;):
Контакти:  WolF

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 10 2005, 11:01
Drakula

Регистриран: Август 2005

Аз имам 384MB RAM и си направих 256MB SWAP. К'во да правиш като ми се свиди HDD-то :)
През цялото време swap-a си седи свободен и в съвсееееем редки случаи когато компилирам паралелно 2-3 неща се пълни с 10-15MB. Т.е. досега не съм стигал до ситуация out of memory. Това го казвам с уговорката, че ползвам PC-то за desktop с един логнат потребител. Ако станат 2-3-ма играта сигурно ще загрубее :)
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 19 2005, 19:20
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

по принцип навсякъде пише 2хРам ,ами аз съм с 512 и толкова ми е й суап дяла,/почти толкова де,щот някой е зле със смятането и трее да се върне във 2ри клас,517 ми е суап най-точно :D  :D /..та и аз съм на мнение,че повече от този размер(512мб) просто  няма смисъл..не мога да си представя чак такова натоварвне на системата,че да яде по 1гб и нещо виртуална памет..не че е невъзможно това де :)

хаххаха не стига,че на уин и двата дяла са с по  718 в.памет..па и тук,ако бях сложила 1024мб..хахха,нема да има място за повече музика :D

Редактирано от quintessence на Октомври 19 2005, 19:26
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Октомври 09 2005, 23:17 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Q: Как да си инсталирам Линукс Тиликс

© 2014 Linux Index Project