Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с всички видове Mandriva 2009
Тема: Проблем с всички видове Mandriva 2009, No CD-Rom Device found
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 13 2008, 10:54

Група: Li fans
Регистриран: Април 2007

Оценка: няма

Имам странен проблем с всички варианти на Мандрива 2009 - One, Free, PowerPack - без значение, при опит за инсталиране ми изкарва досовски прозорец със съобщение:

No CD-ROM Device found

след което ме праща да инсталирам от харда или от мрежата. Досега не ми се е случвало Mandriva или която и да е друга дистрибуция да не ми познае ДВД-то. И преди някой да каже да настроя в BIOS да зарежда първо от DVD-то, това вече съм го направил.

И още един проблем, след инсталация на КДЕ и рестарт при влизане в графична среда излиза черен екран с курсор и заспива. Единствено в Safe mode влизам в КДЕ нормално, ама там пък няма интернет.

Някакви идеи как все пак да буутна от DVD-ROM-а? :29;
Контакти:  gongalov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 171938624
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 13 2008, 11:17

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

не знам к'во толкова я хвалите тая дистрибуция, но да изкарат final версия, с RC ядро е доста несериозно, при условие, че явно инсталатора им е пълен с бъгове, ядрото е нестабилно и ако бяха изчакали една седмица, щяха да сложат официална версия на ядрото, да не говорим, че не са синхронизирани с KDE release shedule.

извън офтопика ми, пробвай с предпоследната версия и от нея си upgrade до последната. при бъгав инсталатор, едва ли тук някой може да ти помогне..

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 13 2008, 14:20

Мисля, че проблемът не е в инсталатора, защото в момента инсталирам LiveCD на Mandriva 2009 с KDE на другия ми комп и освен че става по-бавничко, нямам проблеми, дори това го пиша през лайв-ЦД-то. Странна работа, този комп е Sempron 2200+  с 512RAM, CD-RW и монитор, който поддържа единствено резолюция 800х600 и всичко изглежда наред, на другия комп имам Core2Duo E6750 2.33 MHz 2GB RAM и 22" Samsung 1680x1050, DVD-RAM, и въпреки това не познава ДВД-то.

Искаш да кажеш, да сложа 2008.1 и да ъпгрейдвам до 2009?

Редактирано от gongalov на Октомври 13 2008, 14:23

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 13 2008, 15:39

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2007

Не е до бъг на инсталатора. Свали си следния торент(mandriva-linux-free-2009-dvd-x86_64.torrent) и опитай. Проблема ти е в архитектурата. Няма да стане докато не заредиш инсталиращ диск за съответната архитектура. Точно по тази причина те кара и да инсталираш онлайн през интернет.

Преди малко завърших инсталацията визираното по-горе дистрото на лаптопа ми, който е с AMD 64х2 Т60. Инсталира се без проблем, но altoas е прав - съществуват все още много проблеми с драйверите, 3D графиката не тръгва все още не съм се справил и със звука. Ядрото е само в два варианта за сървър и настолен компютър, няма ядро за мобилен компютър, което значи и за доста от периферията. Иначе KDE 4.1.2 е впечатляващо. Ще го почопля още малко, но определено за сега се връщам на 2008.1.

Редактирано от GeOrg на Октомври 13 2008, 15:40
Контакти:  GeOrg
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 13 2008, 18:05

Извинявам се, че не уточних, слагам само 64-битови дистра, независимо, дали е мандрива или нещо друго. На Семпрончето му турих i586 и върви на пушка (за възможностите му), естествено, без 3д-графика. На Core2Duo-то се опитвам да сложа Mandriva 2009 PowerPack x86_64, обаче засега не става. От вчера го мъча и с Free и с One, продължава да ми дава тая грешка.

Редактирано от gongalov на Октомври 13 2008, 18:10

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 13 2008, 20:26

No avatar chosen

Остава или устройството или повреден носител! При мене нямаше никакъв проблем при инсталацията. Свалих проверих MD5 сумата изпекох и инсталирах. Няма да остана за сега на това дистро, поради многото други проблеми, но никакъв проблем с инсталирането, а лаптопа ми е с подобни на твоите параметри.
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 13 2008, 20:33

не всички Core2Duo за 64бит, имам такъв на работа и не поддържа 64бит операции! и няма в какво друго да е проблема освен в инсталатора/live-cd-то. компютъра не е виновен, че кода е с бъгове!

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 14 2008, 08:51

No avatar chosen

А какво ще кажеш за доказан инсталатор без бъгове - този на Mandriva 2008.1 Live CD? Каква според тебе е причината да не тръгне на моя лаптоп, а за инсталатора на Mandriva 2008.1 Spring, който също отказа и защо единствено х86_64 версията на 2008.1 инсталира без да ми направи и един единствен проблем. Правих тези опити, заради изключително трудното , да не кажа невъзможно изкарване на звук на флаш клипове когато си с х86_64 архитектура и съответното ядро за нея. За съжаление хардуера ни е доста нов за света на Linux и се налагат компромиси, особено със софтуера със затворен код. Adobe едва ли скоро ще преработят драйвера си на Flash за безпроблемна работа с 64 битова архитектура, а само те ли са? Така е и с видеокартите, звуковите устройства и какво ли не. Определено съм на мнение - купуваш компютър втора употреба и се кефиш максимално на всичко в Linux.
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 14 2008, 14:45

В момента съм с 2008.1 Extreme x86_64, много як полски вариант на Мандрива, има си всички дървари за аудио и видео, вкл. Crossover, Cedega и Wine-doors. Пуснал съм му Compiz-а и върви безпроблемно. Още не съм пробвал от него да ъпгрейдвам до 2009, ама днес мисля да го направя, да видим, дали ще стане. А преди това ще пусна едно 2009 във VirtualBox във Vista-та да пробвам дали въобще има смисъл да пробвам нормална инсталация отново.

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 14 2008, 16:38

Quote: (GeOrg @ Oct. 14 2008, 08:51)

А какво ще кажеш за доказан инсталатор без бъгове - този на Mandriva 2008.1 Live CD? Каква според тебе е причината да не тръгне на моя лаптоп, а за инсталатора на Mandriva 2008.1 Spring, който също отказа и защо единствено х86_64 версията на 2008.1 инсталира без да ми направи и един единствен проблем. Правих тези опити, заради изключително трудното , да не кажа невъзможно изкарване на звук на флаш клипове когато си с х86_64 архитектура и съответното ядро за нея. За съжаление хардуера ни е доста нов за света на Linux и се налагат компромиси, особено със софтуера със затворен код. Adobe едва ли скоро ще преработят драйвера си на Flash за безпроблемна работа с 64 битова архитектура, а само те ли са? Така е и с видеокартите, звуковите устройства и какво ли не. Определено съм на мнение - купуваш компютър втора употреба и се кефиш максимално на всичко в Linux.

ти доказано си противоречиш, 1во казваш че проблема е в затвореният код, след това проблема не е в бъг на кода, а това че хардуера е доста по - нов от софтуера.
в крайна сметка  изкара космоса виновен за кривата ракета.
ако софтуер не може да се инсталира на някаква ахитектура, но пише че я поддъжа и архитектурата (хардуера) е здрав, проблема е бъг в инсталатора, а не в хардуера. колкото искаш версии пробвай.
и преди да се мъчите с 64битови ОС, проверете поне дали процесора ви поддържа 64битови инструкции. не всички процесори го могат, въпреки че са от ново поколение.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 18 отговор(а) от Октомври 13 2008, 10:54 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем с всички видове Mandriva 2009

© 2014 Linux Index Project