Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Gentoo problem - oчаквано :D о
Тема: Gentoo problem - oчаквано :D о
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 12 2008, 14:27

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2008

Оценка: няма

Здравейте, нов съм в този форум и имам следния проблем:
Качвал съм няколко линукса, но изведнъж ме прасна през главата, че ми трябва Gentoo. Наистина не ми се занимава с конзолна инсталация, но ако нямам друг избор и това съм готов да правя. Принципно, от 2007.0 насам пише, че Gentoo предлага графична инсталация. Свалих install CD-то на 2008.0 (след това пробвах и 2007.0 и DVD версията), но тъкмо когато трябва да запали X-а, крашва и ме докарва до добрата стара конзола. Обяснението е no displays found. Видеокартата ми е ATi HD4850 и я видях разпозната докато течеше зареждането, но въпреки това явно нещо не е наред. Бих оценил всякаква помощ по въпроса :)

Редактирано от triden1 на Декември 12 2008, 14:32
Контакти:  triden1

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 12 2008, 19:29

Регистриран: Август 2005

Прилича на менте Xorg.conf файл. За повече детайли какво го боли може да огледаш /var/log/Xorg.0.log (или който е там лога на LiveCD-то).
Между другото, пробвал съм графичния инсталатор веднъж, но инсталацията спече в доста ранна фаза. От тогава надеждността на този инсталатор може да се е повишила, но честно казано се съмнявам. Ако искаш Gentoo с лесна инсталация, виж Sabayon. Хората много го хвалят...
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 12 2008, 19:32

Регистриран: Октомври 2006

Виж дали тук ще намериш нещо дето да ти помогне : http://forums.gentoo.bg/viewtopic.php?t=195
Контакти:  makrosxxx
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 15 2008, 09:24

No avatar chosen

Регистриран: Август 2008

Досега не съм чул някой да е инсталирал успешно Gentoo от графичния инсталатор. Дори екипа на дистрибуцията препоръчва инсталация от Stage3. Но не е страшно. Менуалите им са един път.
Контакти:  dsarmov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 13 2009, 22:23

No avatar chosen

Регистриран: Юни 2009

Здравей dsarmov,
Намирам gentoo 2008 инстала създаден да улесни подкарването на това дистро на комша ти. отнсоно Х сървъра праскаш едно
Quote: 

Х -configure
следваш инструкциите и забравяш за проблема с GUI. следвай документацията и съм убеден че и ти ще ни пишеш от gentoo
Контакти:  netcho

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Декември 12 2008, 14:27 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Gentoo problem - oчаквано :D о

© 2014 Linux Index Project