Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Инсталация на Ubuntu 9.04
Тема: Инсталация на Ubuntu 9.04, проблем с видеото
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Май 02 2009, 01:00

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Май 2008

Оценка: няма

Здравейте. Инсталирах си ubuntu 9.04 Отначало всичко беше ок. Опитах се да си сложа драйвера за ати видео картата, която е X300se. Понеже неизлизаше нищо в harware drivers пробвах да добавя с synaptic-a. Добавих и след рестарт дойде проблема. След като зареди ос-то не ми излиза логин скриин а екрана ми е разман и нищо немога да правя. Можете ли да ми обесните как евентуални може да оправя това без преиснталация на убунту-то. Можеби да преконфигурирам xorg.conf но незнам как става това и какво можеби трябва да пиша вътре. Дано някой може да ми помогне. Благодаря предварително.

Редактирано от gspinn на Май 02 2009, 01:01
Контакти:  gspinn

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 02 2009, 11:31

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Ctrl+alt+F1 ще ти отвори конзола - пробвай оттам да махнеш драйвъра или да редактираш xorg -a
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 02 2009, 16:15

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

Quote: (gspinn @ May 02 2009, 01:00)

Здравейте. Инсталирах си ubuntu 9.04 Отначало всичко беше ок. Опитах се да си сложа драйвера за ати видео картата, която е X300se. Понеже неизлизаше нищо в harware drivers пробвах да добавя с synaptic-a. Добавих и след рестарт дойде проблема. След като зареди ос-то не ми излиза логин скриин а екрана ми е разман и нищо немога да правя. Можете ли да ми обесните как евентуални може да оправя това без преиснталация на убунту-то. Можеби да преконфигурирам xorg.conf но незнам как става това и какво можеби трябва да пиша вътре. Дано някой може да ми помогне. Благодаря предварително.

а прочете ли преди да правиш такава глупост, че най - новият драйвер на ати в 9.04 не поддържа вече картата ти и трябва да ползваш FOSS драйвера???

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 02 2009, 17:19

No avatar chosen

Ми в последствие разбрах това по трудния начин. Благодаря все пак . :)

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 02 2009, 22:52

Регистриран: Юли 2008

Аз също имам проблем с инсталиране на Ubuntu 9.04 и видях че вече има създадена тема, затова ще питам в нея. Преди една година си взех един лаптоп Toshiba P200. Има си AMD Turion процесор, 2GB RAM и така нататък. Понеже Vista-та ми се скапа нацяло (почти неизползваема е) реших да си инсталирам едно Ubuntu(понеже го ползвам вече година и половина на настолния компютър и съм много доволен). Проблема е че щом ми boot-не диска за инсталация и си избера език лаптопа веднага се изключва централно. До сега не ми се е случвало и затова се нуждая от помощ. Мерси предварително на отзовалите се.

Поражение не съществува, докато човек не се признае за победен!
Контакти:  koleto

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 03 2009, 18:21

No avatar chosen

Man незнам за твоя проблем пък и несам мн мн запознат, може да не е софтуерен проблема. Както и да е аз имам ощя един въпрос. Ubuntu-то е вече 8.10 заради хардуерни невъзможности  :D. Така де например като си пусна мозила и почва яко да ми насича, като си пусна скъпе докато зареди също засича компютъра имам чуството че това е само с приложения които ползват интернет връзка. Също така и цпу-то ми не мърда от 20% натовареност, това нормално ли е ? Дано някои може да каже нещо по проблема. Благорадя.

ps. Някой няма ли идея от какво може да е това ?

Редактирано от gspinn на Май 05 2009, 09:40

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Май 02 2009, 01:00 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Инсталация на Ubuntu 9.04

© 2014 Linux Index Project