Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Моля за помощ при инсталация на убунту.. :)
Тема: Моля за помощ при инсталация на убунту.. :), Абсолютен новак :(
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 14 2010, 22:11

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2010

Оценка: няма

Здравейте.. :)Преди 3 години купих на сестра си лаптоп с OpenSuse и бях страшно впечатлен. Разучих го и беше много приятен за работа, но сестра ми не можеше да се оправя с него и се наложи да и кача Win.. Дълго време нямах възможност да си кача на моето ПЦ Линукс, но сега имам повече свободно време и реших най-после да си оправя партишъните и да кача Убунту. Имам на диск версия 9.10.

Тъй като съм позабравил нещата, ще ви помоля малко да ми помогнете с инсталацията.. Разделих харда. Сега C-то ми е първия дял, на който е Win... D-то съм го предвидил за Линукс, E <- форматирах го в NTFS за да мога да складирам програмите на Win... И един 2 гб дял за Линукс swap .. Дяла на линукс root в каква система да го форматирам? Изтеглих partition magic и там има linux ext2 и ext3 ... Няма възможност да направя другия дял в Linux Swap. Преди работех с една друга програма, но забравих името и. След инсталацията, ако може да ми дадете линк към някои основни команди и как да го настроя. Използвам pc главно за да гледам филми, слушам музичка и да сърфирам. Работя и с програми, които са само за Win, затова оставям и него. Искам и онова с кубчето, забравих как се казваше .. Бях го нагласил на OpenSuse-то и се влюбих :D

Поздрави, thunder.. :)
Контакти:  thunderchild

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 15 2010, 11:04

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

никога не форматирай дискове за една ОС под друга - ще си докараш големи проблеми

просто изтрии дяловете които не ти трябват (и искаш на тях да инсталираш linux) след това стартирай инсталационното cd и с негова помощ си създай (и форматирай) дяловете които ще ползва linux-ът върху празното пространство (идеята на предварителното изтриване е че ако не си запознат добре с имената на дяловете в linux можеш да си батисаш някой дял който си искал да запазиш)
иначе в дистрибуцията е включен диск мениджър с който можеш да си направиш дисковете преди да стартираш инсталацията http://gparted.sourceforge.net/screenshots.php

за файлова система избери или ext3 или ext4 (убунту ще ти предложи ext4)

иначе ето ти някой неща като за начало http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Lucid

онова с кубчето е това http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Lucid#Compiz_Fusion (преди да го ползваш обаче трябва да инсталираш драйвер за видео картата ти)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 19 2010, 14:57

No avatar chosen

Беше ми малко натоварено тези дни, но за щастие днес намерих време да пробвам инсталацията...

За жалост, не всичко мина гладко... Ностройвам си всичко уж както трябва и на 29 % ми дава грешка. Снимах с фотоапарата какво съм правил, ето и снимките...

Пробвам да инсталирам 9.10 версия, защото нея имах на диск и нямах време да изтегля новата, с идея след това да ъпгрейдна до нея.. Сега какво да го правя тва :14; Нито знам как да си почистя тва на ЦД-то нито знам кво да правя на харда ... Мога само да пробвам да изтегля новата версия на убунту и да я запиша на диск :(

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 19 2010, 15:08

No avatar chosen

имат в предвид почистване на сами носител (взимаш една мекичка кърпа и почистваш дискчето) - другия вариант както е описан е да си купиш специален диск за почистване

не виждам обаче смисъл да се мъчиш да инсталираш стара версия с ясното съзнание че ще я ъпгрейдваш (демек пак ще свалиш всички пакети) - в началото при бутване от дискът имаш опция да тестваш за грешки - ако там всичко мине значи си се справил с почистването

иначе ако ще записваш на ново дискът го направи на по ниска скорост

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 19 2010, 23:37

No avatar chosen

Записах нов диск, с новата версия, на най-ниската скорост, която може да се зададе от записвачката ми (8х) и пак ми изкарва същата грешка.. :( Явно няма да мога да се насладя на убунтуто ;( направо ми се плаче.... скапан хард скапано цд... :( Има ли някакъв начин убунту да се буутне от флашка, за да мога да го кача на нетбук? :(

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 20 2010, 08:51

No avatar chosen

разбирасе че има
https://help.ubuntu.com/community/Installation/FromUSBStick

можеш да си направиш от iso-то бутваща флашка - ако ще качваш на нетбук може да прегледаш и това
http://www.ubuntu.com/netbook/get-ubuntu/download

варианти за инсталация на linux има колкото искаш - можеш да ползваш windows-ки инсталатор
http://wubi-installer.org/

също така имаш възможност да ползваш мрежова инсталация - но там се иска малко повече играчка

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 22 2010, 10:02

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Провери си и РАМ паметта, на диска има меню с което се прави (мемтест 86 се казва програмата) ако не ти е от CD (DVD) стройството може да е от паметта проблема.

Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 22 2010, 12:40

No avatar chosen

Регистриран: Април 2010

Лол !
Контакти:  ROKO__

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 7 отговор(а) от Юли 14 2010, 22:11 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Моля за помощ при инсталация на убунту.. :)

© 2014 Linux Index Project