Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Молба за помощ
Тема: Молба за помощ, Възстановяване на дял
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Април 26 2013, 14:01

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Април 2013

Оценка: няма

Здравейте,на всички форумци!
Имам нужда от помощ-направих следната "глупост"-имах инсталиран Windows 8 на харддиска си,който беше разделен на две логически устройства-C и D,и двете с файлова система NTFS.На D у-во си държах много ценна информация,но реших да си инсталирам на същия компютър и Linux(УСУ-8.2) и да имам две операционни системи едновременно.При инсталацията на Linux-а избрах опцията "ръчно" задаване на дяловете,където да се инсталира Linux-a,а не някоя от другите опции-"Водено" или "Автоматично".При това указах на дял C да се инсталира linux-a и избрах файлова система ext3,а  дял D да се ползва за Swap файл  . След като свърши инсталацията на Linux-a,установих че дял D въобще не се вижда и съответно всичката ми ценна информация е изчезнала,няма я.При което "изтръпнах" направо.Та молбата ми за помощ е следната - някой може ли да ми каже имам ли някакъв начин да си върна всичката информация от Swap-a.Харддиска съм го включвал на друг компютър с Windows XP като втори и се виждат партишъните C и D,но пише че са Hеalthy,Unknown и са непроменени по размер.Има ли начин да сe върна от Swap-a на NTFS файлова система заедно с всичката ми ценна информация,т.е. да си възстановя партишън D,както преди инсталацията на Linux - да е в NTFS и информацията да ми е там.

Редактирано от yashenko на Април 26 2013, 14:04
Контакти:  yashenko
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 28 2013, 23:44

Регистриран: Май 2008

Оценка: 4.5

Като цяло има доооооста голям шанс да си си резнал главата перманентно, но има нещо което може да се направи. Като за начало swap-а се ползва от линукс когато не му достига памет. Следователно шанса системата да е писала по диска за толкова кратко време на ползване (предполагам не го ползваш в момента) е малък.
Два са вариянтите, които можеш да направиш.
1. Да ползваш линукс liveCD и fdisk, с който да смениш type-а на партишъна от линукс на NTFS, след което рестарт задължително и отново през LiveCD-то да се опиташ да монтираш партишъна. Съдейки по грубата грешка, която си направил, предполагам си начинаещ и можеби няма да се справиш с този метод.

2. Намираш конектор SATA-> USB (предполагам ти е SATA диска) Намираш друга машина с уиндоус, закачваш диска БЕЗ да извършваш предложените ти от уиндоус чек диск или формат(ако ти предложи такива)... инсталираш
Partition Table Doctor 3.5 и с него ребилдваш NTFS индекса.

До тук на теория би трябвало да стане.
Само да подчертая ДЕБЕЛО НИКЪДЕ не цъкай "format".
Избери си метод и пиши паралелно тука ако искаш.

Редактирано от Str82DHeaD на Април 29 2013, 10:29
Контакти:  Str82DHeaD

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 30 2013, 20:26

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5