Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Помощ за Debian 3.1 Netinst
Тема: Помощ за Debian 3.1 Netinst
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 01 2005, 23:13
yasnv

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Айде за малко помощ,моля !!

Свалих си nett install версията на Debian и преди малко се опитах да го инсталирам.Мина там както мина обаче нещо казваше,че компа ми е без нет и даде проблем при нагласянето на apt-get системата.Оставих го това така и приключи инсталацията. и сега освен да се логвам нищо друго не мога.

Та въпросът ми се свежда до това - как инсталаторът на debian да открие интернета?Като за начало кажете командата за конфигуриране на setup настройките или се налага отново да го инсталирам.

P.S в момента съм сложил Slax диска.

...иначе не е интересно.
have-tried list: Slax Slackware Mandriva SuSe Knoppix Debian Mepis PCLinuxOS Vector.Linux Ubuntu Kubuntu Tilix Xandros PC-BSD Frugalware rPath VLOS Fedora Gentoo
next-to-try:Korooa
Контакти:  yasnv
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 01 2005, 23:45
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs

Зависи изцяло от начина, по който се свързваш към интернет. Кажи първо какви настройки изисква доставчика ти и тогава ше можем да ти помогнем. Като си оправиш инернета, останалото е лесно:
apt-get install xserver-xorg kde
или каквото ти кефне.
При мен не са необходими настройки на интернет-а, защото минава през DHCP и инсталацията сама си го открива. Но при теб сигурно първо ще трябва да се настрои.

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2005, 09:56
yasnv

No avatar chosen

ми лошото е че наскоро си смених доставчика и до сега не ми се е налагало да оправям настройки на този.Интернета ми е кабелен с модем(не по LAN).Плюс това и много не разбирам от такива интернет протоколи протоколи.Искаше ми да си въведа IP-то,ще пробвам и ако не стане ще се наложи да си сваля DVD-то и тогава да видим какво ще стане.
Това в случай че някой от вас не даде по-добра идея.

...иначе не е интересно.
have-tried list: Slax Slackware Mandriva SuSe Knoppix Debian Mepis PCLinuxOS Vector.Linux Ubuntu Kubuntu Tilix Xandros PC-BSD Frugalware rPath VLOS Fedora Gentoo
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2005, 10:14
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Нет-инсталаторът на Дебиан е достатъчно добър, но за да ти сработи ,задължително ти трябва връзка към Интернет...докато не ни кажеш каква ти е връзката към Интернет и как така със Slax имаш връзка, а при инсталирането на Дебиан не можеш да си я настроиш, просто нищо няма да стане ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2005, 22:45
phantomlord
Phantom Lord

Цитат:  (yasnv @ Декември 02 2005,09:56)

ми лошото е че наскоро си смених доставчика и до сега не ми се е налагало да оправям настройки на този.Интернета ми е кабелен с модем(не по LAN).Плюс това и много не разбирам от такива интернет протоколи протоколи.Искаше ми да си въведа IP-то,ще пробвам и ако не стане ще се наложи да си сваля DVD-то и тогава да видим какво ще стане.
Това в случай че някой от вас не даде по-добра идея.

Какви точно настройки изисква доставчика ти да приложиш? IP-то лесно се задава. Но има и други необходими условия - subnet, DNS...

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2005, 22:57
yasnv

No avatar chosen

ама точно това е ,че до сега не съм имал нужда да го настройвам тоя нет.Преди си ги знаех тея gateway,subnet mask и т.н.
решението на проблема ми е следното:
сега търпеливо ще си изчакам да си сваля първото двд на 3.1 версията на дебиан с 15кб/сек и тогава дано нещата са по-добре.Защото с тая скорост нет инстал версията ще има да я слага 2-3 дена,пък в началото ще трябва поне 1-2 пъти формат да правя и просто няма да ми се чака толкова дълго.

тука се появява и поредния въпрос(към дебиан потребителите)- мога ли да инсталирам пълноценно дебиан само с първото двд(а.к.а какви пакети има на второто)?

...иначе не е интересно.
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2005, 23:47
phantomlord
Phantom Lord

Цитат:

тука се появява и поредния въпрос(към дебиан потребителите)- мога ли да инсталирам пълноценно дебиан само с първото двд(а.к.а какви пакети има на второто)?

Както вече съм ти казвал, Debian може да се инсталира почти изцяло от интернет. Щом като можеш от 180 MB image file (NetInstall image), че дори и 50 MB (businesscard image)  да си направиш цяла операционна система, какво ти остава от едно DVD?

Редактирано от phantomlord на Декември 02 2005, 23:48

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2005, 23:53
yasnv

No avatar chosen

прав си,просто аз грешно се изразявам.

Имам впредвид изцяло функционираща операционна система(в смисъл да има всички нужни пакети).Да не би примерно графичната среда или пък интернет пакетите или пък мултимедийните пакети да са на второто двд.Искам като инсталирам това първо двд да имам що-годе "пълна" операционна система.Без да се налага да свалям още 200-300 MB от нета.

Малко странно,ама карай.
Все пак благодаря на всички,оказали ми подкрепа и помощ.

Редактирано от yasnv на Декември 02 2005, 23:56

...иначе не е интересно.
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2005, 19:21
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

то малко след дъжд качулка ама ако модемът е usb и има възможност да се включи към мрежовата карта го бодин там и пробвай така дали ще стане

а сега аз да питам нещо - някой знае ли как се сменя МАК адрес при исталиране от business card - по някаква подозрителна причина при пускането на нетът ръчно (през конзола) ifconfig неще да го смени тоя мак адрес (не връща никаква грешка но адресът си седи стартият)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 06 2005, 20:51
yasnv

No avatar chosen

пак съм аз.

Инсталирах Дебиан 3.1 stable.
Допада ми много и имам голямо желание да я използвам за напред.
Обаче още с инсталацията се срещам със сериозни пролеми.

Нямам интернет !!!!

Как да си го настроя?Обаждах се на кабелната (ISP) за да питам за ИП-та(и другите цифри)казахи ми че това става автоматично с DHCP(май така беше).Пробвах с Network(няма никакъв профил)-Add new(или нещо такова)-на IP-то му давам obtain automatically using DHCP(тва всичкото на Ethernet) и пак не става
Блокира и по-точно не иска да се активира.Моля ви дайте идеи.

Интересното е че Сусе,Нопикс,Слакс ми откриват нета а дебиан и слак-а не искат.

...иначе не е интересно.
WEB  
Общо 21 отговор(а) от Декември 01 2005, 23:13 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Помощ за Debian 3.1 Netinst

© 2014 Linux Index Project