Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем при инсталацията на SuSe 10 x64
Тема: Проблем при инсталацията на SuSe 10 x64
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 12 2006, 11:37

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2005

Оценка: няма

Изтеглих си SuSe 10 x64 от: ftp://mirrors.netbg.com/SuSE....-GM.iso и го записах.С Partition Magic одрязах от посления дял 13ГБ понеже бях чел че линух сам ще си направи дялове когато открия неформатиран дял.Така и стана, когато ми откри дяловоте ми ги раздели по следният начин, цитирам :
 УПРАВЛЕНИЕ НА ДЯЛОВОТЕ

*Форматиране на /dev/hda3 (1GB) swap
*Форматиране на /dev/hda4 (12GB) с reiserfs /
*Задаване пътя за монтиране на /dev/hda1 да е /windows/c
*Задаване пътя за монтиране на /dev/hda5 да е /windows/d

Избирам за графична среда KDE

когато започне да инсталира пакети инсталира около 30 пакета, след като стигне до един пакет ми казва следното:

ИНСТАЛИРАНЕТО НА ПАКЕТА  
GLIBC-LOCALA-2.35-40.X86_64
БЕ НЕУСПЕШНО !
и ме пита дали искам да продължа.Давам "Пренабрегване" и инсталацията продължава .След няколко пакета пак ми казва че има проблем с еди кой си пакет (направи ми впечатление че повето паке завършват на X86_64 или нещо подобно) .След като свърши инсталацията не позволява да продължа нататък защото липсвали пакети.Инсталирал съм и "SUSE-10.0 i386" който е на 5CDs и нямаше пробелем с инсталацията но ги забърсах защото бяха на CD-RW и си свалих тази.Никога не съм слагъл 64 битова ОС та.Процесора ми е AMD64 3000Mh+ и съответни мисля че отговаря на изискванията.Чудя се къде ли може да се корени проблема не ми се струва да от диска защото го сканирах дали е повреден а и сравних го с .bin фаил-а сичко е 6.Давайте идеи кво да правим  :;):

Редактирано от TNT на Януари 12 2006, 12:00
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 12 2006, 16:31
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Единственото логично обаяснение за мен е, че не си свалил правилно .iso файла. Свали го пак (колкото и тъпо да ти звучи) и задължително преди да го изпечеш сравни MD5 сумата на изтегления файл с тази, която е е дадена на сайта, от който си сваляш .iso-то ... само това ще ти гарантира коректна работа при инсталацията от страна на DVD медията ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 12 2006, 20:45

No avatar chosen

Цитат:  (stumps @ Януари 12 2006,16:31)

Единственото логично обаяснение за мен е, че не си свалил правилно .iso файла. Свали го пак (колкото и тъпо да ти звучи) и задължително преди да го изпечеш сравни MD5 сумата на изтегления файл с тази, която е е дадена на сайта, от който си сваляш .iso-то ... само това ще ти гарантира коректна работа при инсталацията от страна на DVD медията ...

Е добре де имали смисъл да го тегля от ново ? При положение, че .iso фаил-ът е: 3,687,276,544 bytes когато а този от СД-то също е толкоз.Не мисля че това е проблема.Да не би да трябва да заредя някое приложение преди да стартирам инстаацията ?
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 12 2006, 21:45
stumps

Група: Li psychos

Съжалявам, но ще те разочаровам ... дърпай наново! От кофти даунлоадъри се получават тея работи ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 13 2006, 07:54

No avatar chosen

Цитат:  (stumps @ Януари 12 2006,21:45)

Съжалявам, но ще те разочаровам ... дърпай наново! От кофти даунлоадъри се получават тея работи ...

Наистина се надявам това да е проблема, ше го сваля и ще го запиша пак ама с тея 20кб/с мах ще трябва да почакам до неделя :)
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 13 2006, 10:28
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

Оценка: 5

когато файлът се прецака нещо при свалянето (и някой части от него липсват - или нещо подобно) и ти го запишеш тоя файл на дикс - дискът ще бъде идентичен с повреденото iso (така и дискът ще бъде повреден) - затова проверката на md5 сумата преди да го запишеш е повече от желателна (освен това по този начин ти се гарантира че това което сваляш е наистина това за което го мислиш - при open source приложенията вкарването на "чужд" код става много лесно) - затова е хубаво да сваляш файловете с md5 сумите направо от първа ръка (сайтът на новел например за suse-то)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 13 2006, 12:08

No avatar chosen

Цитат:  (mcwolf @ Януари 13 2006,10:28)

когато файлът се прецака нещо при свалянето (и някой части от него липсват - или нещо подобно) и ти го запишеш тоя файл на дикс - дискът ще бъде идентичен с повреденото iso (така и дискът ще бъде повреден) - затова проверката на md5 сумата преди да го запишеш е повече от желателна (освен това по този начин ти се гарантира че това което сваляш е наистина това за което го мислиш - при open source приложенията вкарването на "чужд" код става много лесно) - затова е хубаво да сваляш файловете с md5 сумите направо от първа ръка (сайтът на новел например за suse-то)

виж това не го знаех :) научих нещо полезно мерси а аз винаги съм си мисли че този фаил е бил просто за това че някой виртуални устройства не могат да разпознаят голения .iso и се налага някакво универсално фаил-че което да могат да го четат всички устройства мерси все пак :)
Общо 6 отговор(а) от Януари 12 2006, 11:37 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Проблем при инсталацията на SuSe 10 x64

© 2014 Linux Index Project