Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Няколко въпроса ?
Тема: Няколко въпроса ?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 22 2006, 22:11
M_7el

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Така..

Имам 2харда 6.4GB и 40GB C:-6,4GB и F:-40GB в момента съм с WinXP който искам да го запазя.Искам да сложа PCLinuxOS на 2рия хард (40GB) какво трябва да направя като сложа за Linux-а swap дял i ex3 в който да се инсталира към кои Hard ще се прихване мястото което ще оделя за Linux-а  ???

Някакви предпочитания как да постъпя  :O

danix GNU linux
Контакти:  M_7el

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 240309930
  • MSN  MSN: M7l@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 22 2006, 22:22
mexus

Сложи диска .... инсталирай на втория хард.... суапа сам трябва да стане.....
Контакти:  mexus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 243745868
  • MSN  MSN: mexus_bg@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 23 2006, 11:26
yasnv

No avatar chosen

Регистриран: Август 2005

Цитат:  (M_7el @ Jan. 22 2006,22:11)

Искам да сложа PCLinuxOS

това пък как го измисли?
защо ти е това дистро?
след като го пробвах видях че не си заслужава,сложи по-добре Mepis.

...иначе не е интересно.
have-tried list: Slax Slackware Mandriva SuSe Knoppix Debian Mepis PCLinuxOS Vector.Linux Ubuntu Kubuntu Tilix Xandros PC-BSD Frugalware rPath VLOS Fedora Gentoo
next-to-try:Korooa
Контакти:  yasnv
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 23 2006, 15:56
M_7el

Цитат:  (mexus @ Януари 22 2006,22:22)

трябва ли да правя някакъв дял в който да се инсталира (ех3)???

@yasnv

Имам го на livecd и неможах да намеря от де да си направя i-net настроиките  :(

Редактирано от M_7el на Януари 23 2006, 16:01

danix GNU linux

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 24 2006, 14:57
delphinus
Нерегистриран

Цитат:  (yasnv @ Януари 23 2006,11:26)

Цитат:  (M_7el @ Jan. 22 2006,22:11)

Искам да сложа PCLinuxOS

това пък как го измисли?
защо ти е това дистро?
след като го пробвах видях че не си заслужава,сложи по-добре Mepis.
Мен ми се струва че нищо не си пробвал.
Ти можеш ли от Mepis като Live CD едновременно /без проблеми в звука т.е. всички приложения си работят и ти чуваш звука на всяко едно от тях/ да слушаш музика от xmms, да говориш по skype и да гледаш филм с kaffeine? Можеш ли направо от Live CD да гледаш клипове или филмчета с разширение wmv,mov,asf и др. без да се налага да добавяш win32codecs? Можеш ли да настроиш нет PPPoE без проблеми, аз пробвах под Мепис, но не стана. Можеш ли да подкараш Мепис на лаптоп LG GE50-222H и да ти открие без проблем всичкия хардуеър /визирам особено графичната среда и мишката/, защото като пробвах над 10 дистрибуции /Дебиан, Сусе, Ксандрос, Убунту, Тиликс, Канотикс, Кнопикс, Мандрива, аЛинукс, ВС Лайф - ще взема да пробвам и Мепис някой ден на въпросния лаптоп/ само PCLinuxOS се справи успешно, а всички останали се провалиха, казал ли съм аз някъде след това, че тези по-горе изброените дистрибуции, не си заслужават. И още много други въпроси мога да ти задам тогава ще разберем кое си заслужава и кое не.
Просто споделям моя опит в тази област и мога да кажа, че PCLinuxOS е доста добра дистрибуция, не само красиво направена, но и доста функционална. За Мепис също мога да кажа че е доста добра дистрибуция, тя е първата LiveCD дистрибуция в която е въведен графичния инсталатор (...it was MEPIS that pioneered the concept of a live CD + a full graphical installer launched from the booted MEPIS CD...) и ако някой реши да я ползва няма да сгреши. Ето доказателства от този сайт http://distrowatch.com/dwres.php?resource=major

Top 5 Live CDs
1. Knoppix
2. MEPIS Linux
3. PCLinuxOS
4. SLAX
5. Damn Small Linux

Top 5 Beginner-Friendly Distributions
1. Xandros Desktop
2. MEPIS Linux
3. Linspire
4. PCLinuxOS
5. Ark Linux

Никога не си позволявай да говориш лошо срещу която и да е дистрибуция защото всяка си има плюсове и минуси.
Най-добрата дистрибуция на GNU Linux е още в проект.
Контакти:  delphinus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 24 2006, 16:18
delphinus
Нерегистриран

Цитат:  (M_7el @ Януари 23 2006,15:56)

@yasnv

Смятам че миналия път обясних доста подробно как става инсталацията - http://www.linux-index.org/cgi-bin....2;t=638
Сега искаш да инсталираш на втория хард диск т.е. hdb (ако не се лъжа) разбира се че ще направиш два дяла един swap и един с ext3 format по описания начин  давай го по-смело, опитвай сам, не очаквай да ти обясняват всеки път едни и същи неща, ако можех бих дошъл и ти инсталирал PCLinuxOS, но не е ли по-добре сам да се справиш? http://shots.osdir.com/slidesh....lide=20 На тази картинка е показано kusbhome, а под него е PCLinuxOS Control Center, после избираш опция Networking за настройка на интернет Create new network interface, нататък избираш това което отговаря на твоя тип връзка към интернет. Досега не си казал какъв интернет ползваш, защото може и да не се налага да настройваш нищо по него.
Успех
Контакти:  delphinus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 24 2006, 16:42
M_7el

Цитат:  (Guest @ Януари 24 2006,16:18)

Цитат:  (M_7el @ Януари 23 2006,15:56)

@yasnv

Смятам че миналия път обясних доста подробно как става инсталацията - http://www.linux-index.org/cgi-bin....2;t=638
Сега искаш да инсталираш на втория хард диск т.е. hdb (ако не се лъжа) разбира се че ще направиш два дяла един swap и един с ext3 format по описания начин  давай го по-смело, опитвай сам, не очаквай да ти обясняват всеки път едни и същи неща, ако можех бих дошъл и ти инсталирал PCLinuxOS, но не е ли по-добре сам да се справиш? http://shots.osdir.com/slidesh....lide=20 На тази картинка е показано kusbhome, а под него е PCLinuxOS Control Center, после избираш опция Networking за настройка на интернет Create new network interface, нататък избираш това което отговаря на твоя тип връзка към интернет. Досега не си казал какъв интернет ползваш, защото може и да не се налага да настройваш нищо по него.
Успех
Tака.. напълно си прав в по горния си пост че PCLinuxOS е една много добра дистро.Та за интернета се опасявах много до сега,защото не с ръчни настроики а направо Obtain an IP address automatically и интернета тръгва има ли такава опция или подобна в PCLinuxOS.А веднъж когато форматирах и ме мързеше да слагам Winows и пуснах линукса от liveCD и интернета не тръгна,сложих Windows инсталирах Drivers за звук    влязох пак през livecd-то слагам настроиките (На стария ми интернет доставчик,бяха ръчни) и  интернета тръгна.Затова сега искам сега да имам Win и Linux на PC-то.

П.С Чух че ако искаш да имаш 2 ОС на компютара трябва да имаш яка машина  ???

danix GNU linux

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 24 2006, 17:03
guardian

Регистриран: Май 2005

Броят на операционните системи се ограничава единствено от свободното място по хардовете ти, няма такова нещо че колкото повече операционни системи имаш, толкова по-силен трябва да ти е компютъра.

Контакти:  guardian
WEB  
Общо 7 отговор(а) от Януари 22 2006, 22:11 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » Няколко въпроса ?

© 2014 Linux Index Project