Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » XOSL, LILO и GRUB - reconfiguration
Тема: XOSL, LILO и GRUB - reconfiguration, пренастройка
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 11 2006, 10:03
Minister

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2006

Оценка: няма

Направих си малко място НАЙ-ОТПРЕД  пред всички дялаве, за да инсталирам там някой буут лоадер, без да се притеснявам, че ще прецакам Уиндоус-кия. ОЩЕ НЕ съм го направил на дял и когато го направя, всички дялове ще се изместят с една цифра напред.
За Уиндоус-кия лоадер това ВЯРВАМ не е пробмем, но за линуксите не знам. Трябва ли да ги преконфигурирам (буут лоадерите на всеки линукс) ПРЕДИ да направя дяла???

Статус:
Инсталиран ми е Уиндоус (даже 2) - hda1
hda2 - Extended
hda3 - Mandriva on ReiserFS //Primary (и аз не знам защо примари дяла ми го слага в Extended??? Това е при ЛИЛО-то и си работи, т.е. стартира Мандривата нормално.)
hda5 - FAT32 (Data) //Log.
hda8 - Suse on ReiserFS //Log.
hda14 - LINUX SWAP partition

Mandriva-та е с ЛИЛО, Suse-то е с ГРУБ, и двете инсталирани на съответния си дял, заедно с линукса, НЕ В MBR-а!!!!!

Като инсталирам някой Линукс ще сложа новия лоадер в MBR (То въщност трябва да може и да преинсталирам само лоадера на вече инсталиран Линукс, ама КАК СТАВА?) и ще добавя другите (поне така го мисля, не казвам че така ще стане) ИЛИ ще инсталирам XOSL и от него ще стартирам лоадер-а на всяка ОС.

Редактирано от Minister на Февруари 11 2006, 10:37
Контакти:  Minister
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 11 2006, 16:12
Minister

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2006

Оценка: няма

Пробвах го и стана.
1. Резнах си парче от първия дял (300МБ за да е ФАТ32)
2. буутнах от флопи и инсталирах XOSL
3. добавих съответните дялове в буут менюто и всичко се стартира отлично.

ЧЕТЕТЕ ДОКУМЕНТАЦИИТЕ! ТЕ СА ЗА ВАС/НАС!
Контакти:  Minister
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Февруари 11 2006, 10:03 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Инсталиране на Linux » XOSL, LILO и GRUB - reconfiguration

© 2014 Linux Index Project