Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Въпрос: ЗА и ПРОТИВ Li Общо гласове: 108
Възможни отговори Гласове Статистики
Одобрявам на 100% 83 [76.85%]
Одобрявам на 80% 14 [12.96%]
Одобрявам на 60% 10 [9.26%]
Одобрявам на 40% 1 [0.93%]
Одобрявам на 20% 0 [0.00%]
Не одобрявам! 0 [0.00%]
Гостите на тези форуми не могат да гласуват
Тема: ЗА и ПРОТИВ Li
Мнение #21 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 15 2008, 17:20
cdiem

No avatar chosen

Група: Li maniacs
Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

Не знам дали това е било обсъждано; дали е възможно да се направи уики на Li?
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #22 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 15 2008, 17:43
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Цитат:  (cdiem @ Януари 15 2008,17:20)

Не знам дали това е било обсъждано; дали е възможно да се направи уики на Li?

С удоволствие  :8;  ... само, че нека първо сондираме в отделна тема колко народ всъщност има желание да пише и да редактира wiki статиите и дали си заслужава усилията ... все пак всичко това ще се прави от нас за нас ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #23 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 16 2008, 01:23
Plamen

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

wikili ?   :33;

Контакти:  Plamen

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 92916999
  • MSN  MSN: realism@abv.bg
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #24 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 23 2008, 21:10

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Март 2008

Особенно много ме кефят изкачащите прозорчета "Знаете ли,че..."  :28;
Като цяло всичко се развива супер... :60;

--Because Micro$oft is for capitalists running DOS--
Контакти:  deringer
WEB  
Мнение #25 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 19 2008, 10:28

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Одобрявам на 100 процента, не съм срещал друго такова място, където всичко е на доброволни начала, без много напъни и "криви амбиции"

Мнение #26 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 03 2008, 17:19

Регистриран: Октомври 2005

Ами какво да кажа.... наистина този проект като цяло е много добър и вероятността да ти се помогне е много по-голяма от колкото в другия сайт, който беше споменат в другите постове. Там вероятноста да те откажат от линукс е много голяма, преди време бях пуснал, поне се опитах да пусна едно въпросче там, и понеже не намерих нужни ми раздел в който да го задам, го зададох в общата част, нещо катомясто за лафче и представете си какво стана.... Изтриха ми въпроса, може и да са го преместили някъде, но отговор не получих. Тук обаче нещата не седят така, все някой се намира, който да помогне, поне ще се опита. Та мога да пожелая още по-голям успех на на проекта и да става все по-известен и да идват все повече потребители. Все пак да не забравяме,че по-голямата част от потребителите няма да са геймъри и за това процента на посещаемост ще е малко по-малък, но мисля, че и това ще се оправи с времето. Имам предложение, ако се уговорят админите на този сайт както и stumps да пуснете някой банер в торент тракерите няма да е зле, защото така който го засърби крастата от там да си тегли дистрота и да види що е то линукс, ще е добре да знае и от къде ще може да му се помогне, а не тепърва да се чуди от къде и как да се справя с проблема. И ще ви помоля, когато усетите начинаещ в тази сфера, моля, не му давайте веднага линкове или отговори къде да ходи и да го прочете. Най-лесно е да се прехвърли топката, и по този начин почти моментално го отказвате от тази операционна система. В началото и мен са ме пращали така на разни линкове вместо да ми се помогне малко с опита на този, който дава меннието си или съответния линк. И за последно, имайте в предвид и това, че не всеки знае английския до толкова, че да чете статии или хелпове на английски.
Знам,че е най-добре потребителя сам да се постарае да се справи с проблема, но все пак не е зле и да му се подаде и някоя сламка, вместо да преоткрива топлата вода, и тази сламка може да бъде придружена с някой линк след това  :43;
Благодаря за вниманието :)
Още един път, успех :28;

Контакти:  stamen81
WEB  
Мнение #27 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 09 2008, 18:53

Регистриран: Октомври 2007

За Stamen81.
Напълно подкрепям мнението ти.
Много хубаво си го написал за линковете хелповете и ДРУГИЯТ БГ САЙТ.
А по между другото аз сравнително от скоро следя форума и е страхотен.
Радвам се че тук на никой не отказват помощ дори и да не знае какво иска и го изчакват търпеливо.
Това е повече достйно за уважение.
Силно се надявам това да продължи и в бъдеще.
А какво ще кажете за Линукс конференциите в България.
Аз ходих и да ви кажа не ми харесаха толкова много,поне това е моето мнение.
Примерно имаше тема Новото KDE4.
Значи,първо не знам толкова ли нямаха една машина та го подкараха под вин на комп от Френския център.
Второ изкараха че е супер и всички негови предимства без никаквите му много бугове в началото.
Изобщо доста тъпо.
Да не говорим че другите теми изобщо не бяха на тема Линукс.
Абе имах чувството че това е едно затворено общество което изобщо не се интересува за другите около тяхи не иска да се открие за тях.
Ето за това харесвам този ФОРУМ.

Редактирано от me4oslav на Август 09 2008, 18:55

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #28 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 09 2008, 20:12

Регистриран: Август 2005

Цитат: (stamen81 @ Юни 03 2008, 17:19)

И ще ви помоля, когато усетите начинаещ в тази сфера, моля, не му давайте веднага линкове или отговори къде да ходи и да го прочете. Най-лесно е да се прехвърли топката, и по този начин почти моментално го отказвате от тази операционна система. В началото и мен са ме пращали така на разни линкове вместо да ми се помогне малко с опита на този, който дава меннието си или съответния линк. И за последно, имайте в предвид и това, че не всеки знае английския до толкова, че да чете статии или хелпове на английски.

Стамен,

Разбирам желанието на начинаещите да получават решението на проблем веднага (а ако може направо някой да дойде да им го оправи). Обаче оцени времето на човека, който дава отговора. Защото, ако аз знам решение на твоя проблем, то съм го научил защото съм го прочел някъде - никой не се е родил научен. И ако трябва да ти "сдъфча" отговора и да ти го сервирам наготово, то аз ще трябва да изгубя време за да
- намеря линковете, които съм посетил, когато съм търсил за себе си (нещо, което новобранецът би могъл да свърши сам)
- да ги поогледам отново (нещо, което новобранецът също може да свърши сам)
- да напиша самият пост

Ако отговорът е дълъг (например моя пост номер 21 в тази тема), това отнема около час. Този час кой ще ми го оцени? Следващия новобранец с тема с малоумното заглавие GRUB problem, pls hlp ли? Дали ако му отговоря въобще няма да му дам просто този линк? А ако не съм на кеф дали няма направо да го пратя да търси в гугъл?
Както ти сам казваш, не е добре да се дава решение наготово, но обикновено питащия направо пише глупости (често на латиница) без дори да е огледал важните теми в дадения форум.

И като добавка, възхищавам се на ентусисастите дето пишат статии по разни често срещани проблеми (например секцията Li статии в този форум) - така или иначе, ползващите линукс вече знаят решения на описаните проблеми, а новобранците не ги четат.

И втора добавка - в "другия" форум и аз съм задавал тъпо формулирани въпроси без да съм си давал зор сам да си реша проблема. И мене са ме кастрили по повода. Обаче, веднъж като покажеш, че си готов ти лично да се потрудиш, хората са доста отзивчиви.

Редактирано от Drakula на Август 09 2008, 20:20
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #29 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 02 2008, 22:13

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2006

В един друг форум бях срещнала преди време тема "Как да задаваме интелигентно въпроси" или нещо подобно, и тя стоеше на първо място в списъка с темите. Там беше разказано нещо такова: описваш първо ОС, хардуера, проблема и стъпките, които си предприел, за да го разрешиш, заедно с резултата. Много полезно за начинаещи. Защото, представете си ентусиазиран нов линукс потребител, извършил предварително проучване коя точно дистрибуция да използва, инсталирал я успешно, но тъй като е току-що скочил от Уиндос, още няма навика да уточнява подробности относно ОС, софтуер и хардуер - естествено, че ще пита как да си оправи "линукса", без въобще да се досети да уточни за какво точно става дума.
А за незнанието на английски - може в дадена тема всеки да поства линкове към полезни за изучаването на езика сайтове и програми. Тъй или иначе сме малко, няма начин да се справяме без английски.

П.С. Сега видях, че темата, за която съм писала по-горе, я има в ДРУГИЯ форум, въпреки че на друго място съм я виждала. Но сигурно ще ни услужат с нея?

Редактирано от malinka на Ноември 02 2008, 22:21

Контакти:  malinka

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #30
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 05 2009, 01:02

Регистриран: Декември 2007

Quote: (malinka @ Nov. 02 2008, 22:13)

...В един друг форум бях срещнала преди време тема "Как да задаваме интелигентно въпроси" или нещо подобно, и тя стоеше на първо място в списъка с темите. Там беше разказано нещо такова: описваш първо ОС, хардуера, проблема и стъпките, които си предприел, за да го разрешиш, заедно с резултата. Много полезно за начинаещи...

Малко против. Значи ако се решаваха нещата по този начин, се обезсмисля целия форум. Защото МИСЛЯ, че беше нещо от сорта - "първо използвайте google и ако от всичките намерени решения проблемът не се оправи, тогава питайте във форума". Е да, ама не. Защото ако всеки наистина може да използва google и да знае английски, то ролята на всеки форум се обезсмисля. Вярно, добре ще е да каже какво е правено и на каква ОС + характеристики на машината, но не всеки разбира чак толкова ;)

life is too short... so live with that!
Контакти:  blazed
WEB  
Общо 33 отговор(а) от Юли 22 2007, 00:23 до сега

© 2014 Linux Index Project