Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Мнения и Препоръки » Предложение за BASH секция
Тема: Предложение за BASH секция
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 18 2008, 00:48
AZ ZERGA

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2008

Оценка: няма

BASH обвивката е много мощен linux инструмент.В сайта участват много начинаещи ,а дори и само потенциални linux потребители.Когато те се интересуват от нещо получават странни за тях отговори,които просто въвеждат механично в терминалният прозорец.Нека не забравяме че точно това е философията на unix ориентираните операционни системи.Предлагам да бъде създадено специално място в сайта с въпроси и отговори за BASH обвивката на linux."Защо точно BASH.Има още много,дори по-развити обвивки." би казал някой. Ами BASH е нещо като стандарт.Който иска нещо по-развито да се хване да учи някакъв език за програмиране, като Perl например.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 18 2008, 11:17
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Колеги, мнения по въпроса?

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 18 2008, 15:19
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Всъщност няма по - развита обвивка от bash-a и все пак съм против ;). Това не е програмен форум и предлагам да се направи цяла секция например за програмиране, а не за всеки език, защото ще се почне perl, php, C, C++, Java, mono, ...

P.S. Лично мнение и не се стремя да обидя никого.! :28;

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 18 2008, 22:43
AZ ZERGA

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2008

Аз съм твърдо за създаване на такава секция(за програмиране), която да разглежда проблемите на хората с най-често използваните в linux програмни езици.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 00:20
pavelludiq

Регистриран: Декември 2006

Да аз съм начинаещ програмист и такава секция ще ми е полезна, имам вече някъкви средни познания аз обвивката и от скоро започнах да се занимавам с python и съм много зарибен. В този форум специално тази секция не би била особено полезна защото по принцип тук е за по начинаещи, но не пречи със сигурност, тук влизат и по умни хора с акъл :D
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2008, 10:50
mhydra

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Добре де ама що трябва да се гледа от програмистка гледна точка? Елементарн познание по основни команди и възможности на БАШ  :D са необходими и полезни за всеки човек занимаващ се с линукс/бсд/соларис.
Така че това просто е необходимост която трябва да си бъде удовлетворена.

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.
Контакти:  mhydra
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2008, 20:22

еми да, едното според мен не пречи на другото, все пак не мисля че ако направим програмистка секция ще си говорим как се прави софтуер за навигация на сателити примерно, ще се разискват малки скриптчена и въпроси, дали за баш или за друг език или обвивка. Поне това е моята идея за този раздел, ако администраторите решат да го направят изобщо може и да не го направят така.
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2008, 21:39

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

На мен мисълта ми беше просто за основни неща за BASH но не за програмиране. Тоест като казвам BASH имам предвид разни команди и възможности на конзолата а не примерно как да се правят скриптове.
Все пак имам предвид това което е достъпно за широката публика от обикновени потребители а не разни програмистки неща.
Примерно елементарно обяснение защо не е добре да се пусне тази команда като роот
rm -fr /
:D  :D  :D

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.
Контакти:  mhydra
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 26 2008, 01:10

Да де, това също, но не само :D бе която и от двете идеи да се възприеме от админите е по добре от никоя :D
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 28 2008, 19:31

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат: (mhydra @ Януари 25 2008, 21:39)

На мен мисълта ми беше просто за основни неща за BASH но не за програмиране. Тоест като казвам BASH имам предвид разни команди и възможности на конзолата а не примерно как да се правят скриптове.
Все пак имам предвид това което е достъпно за широката публика от обикновени потребители а не разни програмистки неща.
Примерно елементарно обяснение защо не е добре да се пусне тази команда като роот
rm -fr /
:D  :D  :D

Такива неща има доста изписани по форума, да не говорим, че базовите неща и команди си се пишат в това pop up-ващото листче като "защо да не пишем rm -rf /" :). + това ти колко команди ползваш с различни параметри ежедневно? - мойте сигурно се свеждат до 20-30 максимум като аз я ползвам почти през цялото време ;) за другото си се търся в man-a(параметър, etc).

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 12 отговор(а) от Януари 18 2008, 00:48 до сега
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Мнения и Препоръки » Предложение за BASH секция

© 2014 Linux Index Project