Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Мнения и Препоръки » Предложение за една интересна тема
Тема: Предложение за една интересна тема
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 21 2008, 13:06

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2008

Оценка: няма

Здравейте, гурута.
От едно известно време се опитвам да вляза в дебрите на Линукс и тествам разни неща по една машинка, която не върши почти нищо освен да ме образова :)
Та търся аз разни материали за Апаче, mySQL, настройка на ProFTPd и т.н., но основните източници, които наистина помагат са англоговорящи (пишещи де).
След като закърпах долу-горе положението с апаче и базата данни дойде по-страшния въпрос - неизбежната тема за сигурността. Никъде не намерих нищо което да е на български и да е синтезирано добре. От едно извесно време ви чета форума и именно тук намирам отговори на част от въпросите ми и днес се престраших да се регна.
Идеята която ми минава през ума е - защо не направите един тътуриал за това как да си конфигурираме една хостинг машина (хостинг защото добре обхваща частта с Apache, mySQL, proFTPD, security и т.н.). Мисля, че това ще е пробив в Linux society-то на територията на Р. България.

Какво мислите вие по въпроса?
Лек и спорен ден
Контакти:  nedko

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 21 2008, 14:08

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Колега Gog, Вие какво мислите по темата  :17;

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 21 2008, 16:18

No avatar chosen

Цитат: (stumps @ Юли 21 2008, 14:08)

Колега Gog, Вие какво мислите по темата  :17;

И една друга идея. Подобно на проекта Perfect Server.
Нека потребителите "напишат" един план конспект на темата и по това да се ръковорите примерно. Защото така ще е най-userfriendly към нас и средно напредналите потребители.
Но това като идея просто.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 07 2008, 18:30

No avatar chosen

Нищо не казахте.
Явно не ви блазни идеята?

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 07 2008, 19:02

идеята ни блазни, въпроса е че такова понятие като перфектно секюрнат или настроен сървър няма. Сървър се прави с определена цел и точно дефинирани правила какво и как ще прави. Специално хостинг решенията  са доста комплексни и за съжаление пробивите не стават конкретно през някой лошо конфигуриран сървис, а през зле конфигурирани клиентски приложения, както и тривиално обезопасени услуги. Освен това някои специфични настройки са много добри в едни случаи и невъзможни при други.

"Linux is for people who hate Windows, BSD is for people who love UNIX"
Контакти:  gog

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 07 2008, 19:38

No avatar chosen

Цитат: (gog @ Август 07 2008, 19:02)

идеята ни блазни, въпроса е че такова понятие като перфектно секюрнат или настроен сървър няма. Сървър се прави с определена цел и точно дефинирани правила какво и как ще прави. Специално хостинг решенията  са доста комплексни и за съжаление пробивите не стават конкретно през някой лошо конфигуриран сървис, а през зле конфигурирани клиентски приложения, както и тривиално обезопасени услуги. Освен това някои специфични настройки са много добри в едни случаи и невъзможни при други.

Това за хостинга беше просто пример, защото обхваща Apache, mySQL, CGI кофигуриране, iptables и т.н.
Иначе не говорим за "перфектно конфигуриран" сървър, а машина примерно за домашна употреба. Така след тази статия ще отговаряте на въпроси от типа на : "След като направя това и това ми изкарва това", а не "искам да сложа сайт на моята машина, обаче не знам какво е mysql и Apache и т.н.".
Та това ми беше идеята. Пускате темата отдолу въпросите и след всеки отговорен въпрос ъпдейтвате темата. Така малко по малко ще стане един безценен ресурс.
И така...
Това ми беше предложението.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 07 2008, 20:22

Цитат: 

Пускате темата отдолу въпросите и след всеки отговорен въпрос ъпдейтвате темата. Така малко по малко ще стане един безценен ресурс.

според мен това е главната идея на форума  :43;

"Linux is for people who hate Windows, BSD is for people who love UNIX"
Контакти:  gog

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 14 2012, 20:20

No avatar chosen

Регистриран: Юли 2012

И според мен :24;

Ако търсите работа, то предложенията и различните obiavi za rabota jobs bg със сигурност ще са ви от полза. Търсете информация за времето в sinoptik.bg. В сайта ще намерите и синоптична прогноза за Пловдив. Можете да видите и информация за времето времето.

Редактирано от brendizi на Октомври 12 2012, 14:28
Контакти:  brendizi

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 16 2012, 13:42

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2012

Предложението е добро, само дето няма как да е едно за всички. На един му трябват едни настройки и конфигурации, на друг - други. Туториал може да се направи само за базовите неща, с които, до колкото разбирам, ти нямаш проблеми така или иначе. Съжалявам много, но колкото и да е добра и полезна идеята, според мен няма как да стане.. Не и без брутално много работа, с което не знам дали някой ще се заеме...

http://napred.bg/ българска интернет търсачка. Всички в мрежовия маркетинг вече могат да работят с Тианде. Детска приказка за баба Марта в Напред.БГ http://napred.bg/%D0%B1%....B0.html. Пак в българската интернет търсачка ще намерите и още една детска приказка - тази за хитрия Големанко http://napred.bg/%D0%B3%....BE.html

Редактирано от galin15 на Април 29 2013, 17:34
Контакти:  galin15

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 8 отговор(а) от Юли 21 2008, 13:06 до сега
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Мнения и Препоръки » Предложение за една интересна тема

© 2014 Linux Index Project