Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Мнения и Препоръки » Благодарствена тема
Тема: Благодарствена тема
Мнение #11 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 18 2006, 19:23
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Сървъра с флаш-чето нещо е сдал багажа и затова го хостнах тук:
http://myfreesoft.net/hehe.swf

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #12 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 11 2006, 01:22
Контакти:  Red

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #13 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 31 2007, 01:15
gnuhurd

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2007

Искам да благодаря най-вече на тези които слушат - AC/DC, Metallica, Iron Maiden, Rainbow, Scorpions и въобще метъл.
После искам да благодаря на другите "тъпунгери" като мене които са задали "прословутите си питания" без да ми се налага да питам аз  :6;
Искам да благодаря на режисьора, на сценаристите , на Брус Уилис че не участваше в "Титаник" иначе корабът можеше и да не потъне  :D
Но най-вече искам да кажа  евала на всички които са се помъчили да направят сайта и живота ни малко по лесен и достъпен, та да може всички ние да сме с една идея по в час.

И за да не ме помислите за ласкател искам да кажа и малко язвителни думи, относно следното:
 Прави ми впечатление че повечето казват в къщи съм с Линукс на работа съм с Бозиндоус. Ако става въпрос за Държавна работа - изниква следното питане:
Защо плащат с нашите пари (т.е. от данъци) за нещо което може да не се харчат пари или поне да се харчат ама в по умерени мащаби.
 А ако работите в частна фирма и сте с система за която сте дали повече пари на М$ от колкото заслужават. То какви са тия работодатели - оптимизацията на разходите е основен приоритет във всяка една икономическа дейност ( е стига да не се перат пари) .
И в краина сметка може пък аз нещо да съм се объркал и да греша ако е така моля немедлено да ме поправите за което ви се извинявам предварително.
Контакти:  gnuhurd
WEB  
Мнение #14 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 31 2007, 01:51
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Цитат:  (gnuhurd @ Май 31 2007,01:15)

Прави ми впечатление че повечето казват в къщи съм с Линукс на работа съм с Бозиндоус. Ако става въпрос за Държавна работа - изниква следното питане:
Защо плащат с нашите пари (т.е. от данъци) за нещо което може да не се харчат пари или поне да се харчат ама в по умерени мащаби.
 А ако работите в частна фирма и сте с система за която сте дали повече пари на М$ от колкото заслужават. То какви са тия работодатели - оптимизацията на разходите е основен приоритет във всяка една икономическа дейност ( е стига да не се перат пари) .
И в краина сметка може пък аз нещо да съм се объркал и да греша ако е така моля немедлено да ме поправите за което ви се извинявам предварително.

Не знам как реши , че това са пари от данъци . :) Няма такова нещо ...
На въпросите нататък само едно ще кажа ... голяма част от потребители в различни възрастови граници едвам могат да работят с Windows (под работят имам предвид да могат да работят със software , от който им зависи работата), та какво остава тепърва да започват нещо различно ... Нататък локуми няма да развивам понеже сигурно ще са няколко страници :D Само един пример ще ти дам ... Понеже съм привърженик на open-source , никога , ама никога не бих си пуснала примерно Ajur3/5...  под OS ,различна от Windows ... За съжаление сравнително голяма част от приложенията за различни работни сфери са писани за Windows - някои имат някакви алтернативи под друга OS ,някои нямат , някои ги има и за друга OS ,някои е немислимо да се "подкарват" под друга OS и тн тн ...

Може би след години , may be , may be ... ще има някаква промяна , но в малка част от сферата на работа ... В ерата на IT технологиите живеем ,НО НО НО ... :)
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #15 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 31 2007, 03:49

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Макар и не пряко данък се определя като държавно вземане, може да не е дошло пряко от моя джоб, а от такса но пак все тая.

Защо държавната администрация не премине на Линукс - въпрос много дискутиран /и макар да не му е тук мястото ще направя няколко уточнения/ - да помислим за момент

Колко компютъра има в държавната администрация ? - наистина много

Колко хора работещи в държавната администрация познават продуктите на Майкрософт? - всички които се занимават с поддръжката им. Колко сертифицирани windows специалисти има в БГ и по света и колко сертифицирани Линукс такива?

Колко хора от тези занимаващи се с поддръжката на компютрите разбират от Линукс? - николко и отговорът е много прост - защото това не е фирмата на бате Данчо. В почти всички случаи се иска познаване на продукта и се провеждат курсове

Защо не се проведат курсове за Линукс? - защото до преди 1-2 години нямаше фирма в БГ която да го направи, а колкото и да е зле крайния съпорт на Майкрософт го има, макар че като има проблем той се решава на много по-високо ниво

Защо не се даде на външна фирма поддръжката и интегрирането на Линукс? - защото в БГ няма фирма с такъв капацитет

Плюс мигрирането на всичкия държавен софтуер към такъв с отворен код + всички сървъри и работни станции = разхода за windows за поне едно 20 години напред. Крайно грешно е мнението, че щом Линукс е безплатен то вече няма да се дават пари за софтуер. За съжаление разхода за друг софтуер по поръчка е доста пъти по-скъп от самият windows

Не сравнявайте държавата с нещо слабохарактерно, не случайно като се избира продукт се избира нещо с "гръб" на което може да се разчита че има някой зад него. Кой стои за Линукс ?, който е силен на 20% от Майкрософт ?

Преминаването ще е неминуемо, но както и всичко друго и в България то ще стане с 10 години закъснение.
Надявам се съм дал достатъчно тема за размисъл и останалите въпроси ще си ги отговорите сами :-)

"Linux is for people who hate Windows, BSD is for people who love UNIX"
Контакти:  gog

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #16 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 04 2007, 21:35
gnuhurd

No avatar chosen

Регистриран: Февруари 2007

gog  сигурно си прав че ще отнеме доста време сигурно и пари.
Не съм твърдял че всичко е безплатно. За Ажура мисля че го имаше и за линукс (може ида се бъркам). Макар че за счетоводство един опън офис върши идеална работа. А нормативната база я има в интернет така че както си я нагласиш работата де. Понеже много добре четох лиценза за ХП (по начало чета всякакви лицензи) ми направи много впечатление че с инсталацията на въпросното се съгласяваш да имат достъп до  твоята машина от М$. Е кое е луд да си качва шпионски софтуер, аз специално се отказах иначе има лицензирана 98 от преди 7 години която не съм я ползвал през последните 4 години. Не знам защо но тук е момента да благодаря и на всички страни от ЕС повечето от които като Германия, Великобритания, Италия администрацията не е си слага шпионски софтуер. Дори да е по скуп линукса пак ще е по добре или някаква друга ОС стига да не ми ровят по машината.

П.П. Мнението ми за Уй-ндолса може и да е малко крайно и лично емоционално, и може да не съм напълно прав, но кажете ми машина под виндоус с  5 години уп-тайм и ще се съглася че е система за която има бъдеще.  :)

Редактирано от gnuhurd на Юни 04 2007, 22:15
Контакти:  gnuhurd
WEB  
Мнение #17 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 05 2007, 10:14
scarface

No avatar chosen

Регистриран: Декември 2005

та кой каза нещо за спам ....?
такова нещо в тая държава не съществува  :34;  :P
Контакти:  scarface
WEB  
Мнение #18 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 30 2008, 11:51

No avatar chosen

Регистриран: Март 2008

много Ви благодаря!
за мен линукс е нов софтуер
чуствам се точно като абориген
иначе сайта ви е прекрасен
с ваша помощ вече пиша на бъргарски
имам проблеми с влизането в една игра - фортегеймс-бридж.зарежда играта,допуска ме до чта, :14;  но отказва връзка със сървара за игра
реших,че е необходим флаш плеар
открих и изтеглих версия,разархивирах,но немога да я инсталирам.можете ли да ми помогнете със идеи как да стане това.
Спам и проблеми не откривам,но исках да съм сигурна ,че това писмо ще достигне точно до хората, които създават този сайт!
Отново Ви благодаря!
Контакти:  boxerka

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #19
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 11 2008, 14:39

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2008

:28;  :28;  :28;
:60;  :60;  :60;
http://forums.linux-index.org/index.cgi?act=ST;f=24;t=466
Перфектна статия.Браво.Просто нямам думи.
mcwolf само с един замах ми спести хиляди редове четене.
:60;  :60;  :60;
Много благодаря.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Общо 18 отговор(а) от Март 10 2006, 21:07 до сега
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Мнения и Препоръки » Благодарствена тема

© 2014 Linux Index Project