Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
  • Страница 1 от 1 Skip to Page:
  • 1
Тема: windows vista, преинсталация
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 14 2009, 14:52
paci8705

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2008

Оценка: няма

извинявам се за вапроса но незнам кой друг може да ми отговори.Имам проблем.Купих си лаптоп с windows wista,но искам да му сложа xp и след това ubunto 8.10,но при опит за преинсталация на вистата ми дава грешка и ми пише че window-са е повреден.Мисля си че има няква защита или нещо такова и не мога да го преисталирам.Ако може да ми помогнете много ще съм ви благодарен пишете ми Л.С .Благодаря предварително :14;
Контакти:  paci8705

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM: paci8705@yahoo.com
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 05 2009, 02:18
doommaster

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2008

Оценка: няма

Аз също бях с инсталирана Глиста на лаптопа и при опит да зложа убунтуто на първия дял (рековъри дяла на вистата, тъй като нямах намерение да го ползвам, пък това са си 10 GB все пак) само с ресайз и формат, нещо се омаза. Не искаше да се ресайзва и се премирих, че ще е без swap дял, но Убунтуто се сложи, но не и Grub-a и нямаше как да си буутна Убунтуто. Та се наложи да изтрия този магически дял и да направя на негово място два, като маркирам единия ext3 със флаг boot и там си инсталнах Убунтуто без проблем и всичко си работеше. Имах си Глиста и Убунту на дуал буут. След време реших най-накрая да заместя Глистата с ХР и си го инсталнах без никакви проблеми (освен че трябваше да сложа SP3 заради SATA харда). Явно на теб ХР-то не иска да ти се слага директно върху глистата пак заради този магически рековъри дял.

Контакти:  doommaster

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 1 отговор(а) от Февруари 14 2009, 14:52 до сега
  • Страница 1 от 1 Skip to Page:
  • 1

© 2014 Linux Index Project