Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Проблем с нета и връзка м/у 2 компа
Тема: Проблем с нета и връзка м/у 2 компа, Малко помощ
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 29 2006, 11:58
rouzy

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2006

Оценка: няма

Здравейте :) Проблема е следния: Имам 2 компа и ги свързах в мрежа - до тук добре. Този който дава нет е с WinXP и Kanotix. Другия е с Win2000. Преди да ги свържа нет имаше и в Win и в Linux. След като направих настройките нета тръгна и на 2-те машини но...............само под Win. Хубаво, обаче като мина под Linux  - нет няма :21; Проверих настройките там, всичко си е "уж" както трябва, адресите са си същите, както и преди. Разпознава си мрежовите карти, никъде нищо не ми изписва за грешка и т.н, би трябвало всичко да е добре, само дето не е. Връзката м/у 2-та компа е с кабел, без суич. Нета ми е кабелен от кабелна ТV(ако има значение) Пробвах с live CD, като преди това изключих кабелите за нета, и след това пак ги включих и си направих настройките за нет, само че пак не стана. :14; За първи път правя подобно нещо, а знанията ми са = 0,  :6; Аз работя под Линукс и като нямам нет, съм с вързани ръце, нямам идеи как да се справя с проблема :6; затова моля за малко помощ :60; Благодаря предварително!

Човек се учи докато е жив и греши също толкова!

MyFreeSoft
Българския Дебиан Блог
Контакти:  rouzy
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 29 2006, 14:15
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs
Регистриран: Август 2005

Щом като компютъра, който е вързан директно към нет-а е с Win и Lnux, най-добре е да използваш proxy. Под Win инсталирай примерно FreeProxy, а под Linux - squid или tiny proxy. Задай на картата, която ще дава интернет на другия компютър примерно адрес: 192.168.0.1, а на другия компютър - 192.168.0.2 и събнет: 255.255.255.0
Настрой proxy-то да пуска интернет през IP 192.168.0.1, порт 3128.
Клиентския компютър го настрой да приема интернет през proxy: 192.168.0.1:3128. Така ще имаш и мрежа и интернет, независимо коя операционна система е стартирана на сървъра. Мога да ти дам работещ squid.conf, ако се спреш на squid.

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 29 2006, 15:16
rouzy

phantomlord благодаря ти, мисля че това ще е най-удачното решение. И да, ще те помоля да ми изпратиш работещия squid.conf и силно се надявам следващия ми пост да бъде пуснат под Линукс :) Ако нещо се обърка или не стане, ще трябва да мислим друго решение :6;

MyFreeSoft
Българския Дебиан Блог
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 29 2006, 19:55
PinkFloyd

Регистриран: Април 2005

Когато си правил мрежа да си добавял нова лан карта.Ако е така може и Линукса да ги разпознава по нов начин.

Не си изключвай кабела за нета преди да стартираш LiveCD.Почти сигурно е че ще си имаш нет без да пипаш нищо.

Редактирано от PinkFloyd на Юли 29 2006, 20:00
Контакти:  PinkFloyd
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 29 2006, 20:33
rouzy

А познайте откъде пиша сега? Ами под Линукс съм разбира се! Специални благодарности на phantomlord за помощта :28;  :43; А също и на Pink Floyd. Оказа се, че наистина Линукса  разпознава мрежовите карти, но...........по различен начин. Т.е eth0 вместо lan0 и обратното, следователно като размених адресите и нета тръгна! Мина ми през ума на няколко пъти, но някак си не ми се вярваше, а се оказа точно така. Е, така или иначе вече имам нет :33;  :24;  :33;
За пореден път се оказа, че винаги може да се разчита на вас момчета!!! :43;

MyFreeSoft
Българския Дебиан Блог
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Юли 29 2006, 11:58 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Проблем с нета и връзка м/у 2 компа

© 2014 Linux Index Project