Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Смешен Въпрос
Тема: Смешен Въпрос
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 12 2006, 18:56
viperr1234

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2006

Оценка: няма

направих си у дома рутерче от дебиан /knoppix/и си шервам нета и всичко си ми работи на работата ми съм си направил същото нещо и то там работи вече 2 год нон стоп.
Въпроса е Къде се слагаше фаил от който да чеете командите при стартиране на линукс-а.Файла трябваше да е с @S99local примерно и се слага rcd3 ли беше това не мога да се сетя :14;
И още едно на втората мрежова карта/тая дето дава нет на вътрешната мрежа/ на нея слагат ли се DNS и GATEWAY
Контакти:  viperr1234
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 13 2006, 10:12
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

името на файлът е S99local (всъщност важни са само първите три знака S99) обикновенно в директориите със стартовите скриптове - rcX.d (кадето X е нивото на работа) - се сладат линкове към самите файлове а файловете обикновенно седят в init.d - S99local обикновенно е линк към /etc/rc.local - така всичко което искаш да се стартира при пускане на компа го слагаш в rc.local - за да видиш в коя директория точно да сложиш линкчето (ако то не е вече сложено при инсталацията така че първо провери дали имаш rc.local) трябва да знаеш на кое ниво ти бачка системата (cat /etc/inittab - гледаш това id:2:initdefault: тука системата работи на 2-ро ниво - следователно директорията е rc2.d)

адресите на DNS сървърите и gateway-ът не са част от конфигурацията на отделните интерфейси - затова и те се задават само веднъж (можеш да имаш до 3 DNS-а и само 1 default gateway)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Ноември 12 2006, 18:56 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Смешен Въпрос

© 2014 Linux Index Project