Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » ubuntu - ethernet не тръгва винаги
Тема: ubuntu - ethernet не тръгва винаги, а след 1-2 рестарта
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 21 2006, 01:57
flatko

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2006

Оценка: няма

Значи, сложих си Убунту 6.06 преди няколко дена. Net-а ми е през ЛАН и сам се конфигурира още с инсталацията. По-лесно е и от Win-а! :) Но има един проблем. Понякога не тръгва нета... просто все едно няма изобщо net. След 1-2 рестарта всичко се оправя, но някак си не искам да ребоот-вам постоянно...
Интересното е, че и когато тръгне нета, и когато не тръгне, настройките за мрежа изглеждат еднакво (и няма как да е, щом не ги променям). Не знам как става тоя номер, ЛАН-кабелът е включен и винаги си мига, настройките са едни и същи, а нета тръгва само понякога. Когато не тръгне, trace-вам сайта на доставчика и няма отговор, т.е. не се вижда и локалната мрежа изобщо. Някой има ли идея как се оправя това? (още имам и Win, и при него няма проблем с ЛАН-a)
Контакти:  flatko
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 21 2006, 09:21
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

щом нетът се конфигурира "сам" значи доставчикът ти полсзва dhcp сървър които автоматично раздава настройките - щом понякога имаш нет значи че dhcp клентът ти не успява всеки път да си вземе правилните настройки (възможна причина е бъгава мережа например) - при това положение няма смисъл да рестартираш компа всеки пут само за да се стартира dhcp клентът - просто го пускай на ръка
Код: 
sudo dhclient
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 21 2006, 16:42
flatko

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2006

Оценка: няма

Мерси, mcwolf, точно така се оказа. Даже ей сега стана пак и го оправих както ми каза (е, отначало се наложи пак да ползвам Win, за да ти прочета отговора) :)
Контакти:  flatko
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Ноември 21 2006, 01:57 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » ubuntu - ethernet не тръгва винаги

© 2014 Linux Index Project