Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » preventing IP in use
Тема: preventing IP in use
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 30 2006, 18:05
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Значи ето какъв е проблема минах на друг доставчик, който за разлика от стария предлага по добра връзка, но понеже е от скоро още не ограничава Ip-тата по mac address.Проблема започва от тук - днес докато си сърфирах нет-а ми спира обаждам се на въпросния човек и той ми казва че проблема ми бил във Slackware-a 11.0(горкият наивник мисли си още че бозата е по-добрата система)и ми казва да включа друг компютър на Winbose за да видя дали върви.Слагам аз лап топа на бащата и ми дава че Ip-то е заето.Обаждам се и той казва че ще го оправи и се извинява:).Проблема е от глупавите ми "съмрежници", които играят CS.И понеже играят с хак и им банват Ip-то решили да вземат мойто.Та след толкова обяснения въпроса ми е има ли начин да огранича влизането на такива натрапници(като изключим ограничението по mac address на provider-a).

П.С.Четох за команда която показва дали Ip-то се използва в момента, но не мога да си спомня къде камо ли името(синтаксиса й)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 30 2006, 23:23
ivopz

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2006

Оценка: няма

Това не е доставчик ако питаш мен.. проблема е при тях и ти нищо неможеш да направиш по въпроса.
Контакти:  ivopz
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 30 2006, 23:29
nikolavp

Явно ще трябва да се задоволя с чакане и надяване да не го заеме пак човека с хака :(.Май започвам да съжалявам за 1 мегабит повече скорост:).И все пак не съм се отказал ще намеря въпросната команда поне да report-вам ако това има някакво значение и ще я постна тук.Молбата ми за помощ остава поздрави :)

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 01 2006, 09:21
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

командата е ping :) - можеш да прегледаш и arp таблицата на машината си за да видиш какво става (по точно ще видиш кой мак адрес ползва твойто ИП) - после следва същата проверка за това каво е истинското ИП на тоя мак адрес (когато освободи твойто) - след това "любезно" обаждане на доставчикът ти с "молба" да обясни на клиентът си че не е желателно да ползва точно твоят адрес

--------
ако няма съдействе - решението е да го смениш
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 01 2006, 14:12
nikolavp

@mcwolf
Първо до кой адрес да пусна пинга после командата arp с параметър -v  
ли да я извикам и накрая как да позная на кой мак адрес кое ip съответсва по мрежата?(само не ми казвай че трябва да пусна пинг до всеки за да видя после в arp таблицата какъв му е мак адреса),защото мойто ip е 233 :)

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Ноември 30 2006, 18:05 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » preventing IP in use

© 2014 Linux Index Project