Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » как да настроя мрежовата карта
Тема: как да настроя мрежовата карта
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 16 2006, 15:59
tarabata

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: няма

Здравейте. Аз съм поредният новобранец, постъпил в редиците на линукс ползвателите.
Ето защо знам малко, почти нищо за линукс suse 10.2 и за настройките на устройствата.
Та въпросът ми е - какви са настройките за пускане на нета при доставка от кабелен оператор и по-точно от естнет?
Прочетох доста статии, но там иде реч за ip, име и парола, каквито аз нямам, а връзката става през кабелен модем, свързан в мрежовата карта на компа, като идентификацията е по мак адрес.
Също така, ако може да ми кажете къде точно се пишат командите.
Предварително благодаря на инструкторите по Линукс.
Контакти:  tarabata
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 16 2006, 19:48
delafer

Регистриран: Март 2006

Еми добре дошъл... :)
Щом имаш кабелен модем, следователно използуваш DHCP за свързване (т.е. при всяко включване модема ти дава заявка за IP към сървъра - динамичен IP ; той маже да е различен всеки път, но може да е и същия от предишната сесия).
При инсталирането на Сусе тази настройка би трябвало да е направена... Ако си пропуснал тогава, сега отваряш YAST - мрежови устройства - мрежова карта - тук оставяш активна опцията "традиционен метод" - кликваш на следващ - и тук ти се отваря списък с наличните мрежови карти на компа ти... вероятно е само една - маркираш я, и кликваш на редактиране - маркираш опцията Автоматичен адрес (от DHCP) - следващ - край ... и това е всичко. Не забравяй да излезеш от YAST... :D
Команди се пишат в терминална сесия, или както му викат конзола за по-кратко...
И... тук не е шофьорски курс, все пак... инструктори не се намират, струва ми се...  :P

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 16 2006, 20:04
tarabata

No avatar chosen

Регистриран: Декември 2006

delafer, 10х за съвета.
Не мисля, че само тези, които те обучават за шофьор са инструктори. Имах предвид, че тези които дават съвети(инструкции), също са инструктори. То има и секс  инструктори/ки, но това е за други форуми.
Иначе отново благодаря.
Контакти:  tarabata
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Декември 16 2006, 15:59 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » как да настроя мрежовата карта

© 2014 Linux Index Project