Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » БТК ADSL--->Network?--->Suse 10.2
Тема: БТК ADSL--->Network?--->Suse 10.2
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 17 2006, 17:08
acider

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2006

Оценка: няма

Здравейте, да ви кажа какво ми се случи... Идвам днес на работа пускам компУтъра и какво да видя вместо WELCOME гледам някакво шокарно лоудърче на SUSE 10.2...
Тук ползваме някакъв БТК ADSL ама аз ич идея си немам какво требе да представлява това и съответно си направих настройките на мрежата като WAN демек
IP...
DNS...
ШЛЮЗ...
Та, ако може да ме светнете какви са разликите в настройките защото както се сещате още не съм подкарал нетеца :D :12;

EDIT: Сега се сетих имам и някакво прокси, както и един отбор мрежови администратори, та знам ли те какви ограничения са ми спретнали.

Редактирано от acider на Декември 17 2006, 17:11
Контакти:  acider
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 17 2006, 19:14
delafer

Регистриран: Март 2006

Знаеш ли... не се сърди, но тук буквално всеки 2-ри задава разни въпроси без дори да си е направил труда да потърси готов отговор... какво не знаеш как се работи с търсачка по ключови думи?
тук

тук

btw щом това ти е служебна машина, ми потормози ги тия въпросните администратори, да си свършат работата - че и за прокси питаш... еми брато, с тия трохички дето подаваш нищо не може да ти се каже конкретно... Да не говорим, че на служебен комп може да нямаш достъп до администраторския акаунт (root), при което положение не можеш да настроиш нищо !

Пак повтарям, не се сърди  :) , но човек като иска да научи нещо, по-добре първо да попрочете това онова, а после да пита. Защото иначе въпросите му са, меко казано...

Редактирано от delafer на Декември 17 2006, 19:18

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 17 2006, 19:28
acider

No avatar chosen

Регистриран: Юли 2006

Място за сърдене няма, мерси за линковете вече бях прегледал темите ма не ми свършиха работа т.е. няма нет на Сузито. Проблем ми е, че и аз нямам много инфо относно интернет администрацията тъй като бачкам в огромна фирма и по принцип не ми е работа да се занимавам с това, имам комп проследих кабеляка до къде стига свързах името на фирмата с едни ADSL-и :8;  и предположих, че сме на БТк ADSL . Днес е неделя и мисля, че няма как да се свържа с някой от подръжката на мрежата/ а и не ми се иска да се раздухва/, за туй питам какви са особеностите, иначе диска на сузито случайно го забравих миналия път и някой взел та го инсталирал разбира се аз имам пълни рут права. А за проксито случайно го открих като исках да си пусна ФФ под Уина, ми се наложи да го настроя за прокси.
Контакти:  acider
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 17 2006, 20:37
delafer

Регистриран: Март 2006

:) оки... значе отваряш си YAST в частта му за мрежов хардуер - не е точно като в бозата, но толкова ясно и просто е направено, че мисля няма да имаш прбл... Просто четеш МНОГО ВНИМАТЕЛНО какво пише и какво те пита...
Успех !  :)

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Общо 3 отговор(а) от Декември 17 2006, 17:08 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » БТК ADSL--->Network?--->Suse 10.2

© 2014 Linux Index Project