Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Проблем с PPPoE
Тема: Проблем с PPPoE
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 23 2009, 14:56

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2009

Оценка: няма

Вчера си свалих последната версия на Убунту и следвам един урок от тук как да си настроя интернета, но не можах да се оправя
Ето урока: http://forums.linux-index.org/index.c....ry11985

Забелязах, че в архива който свалям от урока няма папка go-gui, има файл go и папка gui
Някой може ли да ми помогне ?
Контакти:  f1r3fl3x

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 23 2009, 18:01

Група: Awaiting Authorisation
Регистриран: Август 2008

Няма нужда от това да теглиш rp-pppoe. Просто пишеш в теминал - sudo pppoeconf или използавш network manager-а на Убунту. И по двата начина съм го правил и работи. То в документацията на Убунту има написано как става настройката.
Контакти:  Siminin

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 24 2009, 00:23

No avatar chosen

хмм, до колкото разбрах за VPN връзка трябва да се инсталира това  :14;

Edit://
За това л истава въпрос ?
https://help.ubuntu.com/community/VPNClient

Редактирано от f1r3fl3x на Юли 24 2009, 00:25

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 24 2009, 11:11

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

awe къде се обаждаш и ти от коневръза.
VPN и PPPoE са коренно различни.
не си играй с команден ред, а пробвай през иконката за мрежа да добавиш DSL връзка

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 07 2009, 17:05

No avatar chosen

Регистриран: Февруари 2009

за да не пускам и аз нова тема някой ще разясни ли наистина като за начинаещ как става че и на мен не ми е ясно като отида на иконата за връзки и направя нов DSL срещу връзката ми пише (никога) се едно е забранена единствено нета тръгва само когато рестартирам връзката от конзолата  /etc/init.d/networking restart и след рестарт на компа пак нямам нет с sudo pppoeconf не става  :6;

Редактирано от demorian на Август 07 2009, 17:05
Контакти:  demorian

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 07 2009, 19:13

Регистриран: Февруари 2008

опитай първоначално с:
sudo pppoeconf
в конзола

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 13 2009, 19:11

No avatar chosen

За да не правя нова тема, ще пиша в тази. Ползвам Ubuntu 9.10
Смених си интернета и сега с Уин-а не се конектвам към интернет с VPN, а ползвам интернет дайлър (това е програма, която се стартира и автоматично ме свързва към интернет). Има и версия за линукс, но не знам какво да правя с нея. Файлът, който свалих от сайта на доставчика ми е един файл(dialer_cli), без разширение. Питах от фирмата какво трябва да правя, че да го подкарам, а те ми казаха да си инсталирам Уиндоус...
Пише Kivi TV internet dialer v1.0 for Linux ( console client ) вв сайта и толкова. Няма никакво обяснение как да се използва. Свързал съм се с локалната мрежа, но без този дайлър не мога да отварям страници в интернет. Някой може ли да ми помогне ?

Редактирано от f1r3fl3x на Ноември 13 2009, 19:14

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 14 2009, 13:48

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

като начало трябва да се обадиш на доставчикът си (или да се явиш лично в офисът им) и да вдигнеш огромен скандал - ти си плащаш за интернетът и не си дължен да търпиш малумните коментари на неграмотниците които са наели на работа (поне аз така бих направил)

VPN като понятие е безмислица (виртуална частна мрежа) - самия VPN както се вижда от името му е "виртуален" канал работещ върху физическа (обикновенна) мрежа
от тук и първия въпрос - налага ли се някаква конфигурация на физическата мрежа (задаване на IP адрес например)

след това трябва да се знае какъв точно е VPN-ът който ползва доставчикът ти (pppoe, pptp ....) и съответно има ли някакви особенности в конфигурацията (адрес на vpn сървър, точка за достъп, име на концентратор, алгоритъм за криптиране ...)

общо взето това са неща които доставчикът ти е длъжен да ти каже - поради фактът обаче че повечето техници са неграмотни просто ти инсталират един клент който автоматично настройва мрежата (тоя интернет дайлър)

ако не ти се занимава с кретените кажи името на доставчикът (дай адрес към сайтът) да видим какво са дали там като инфо - свен това ако имаш windows си пусни нетът на него и дай изходът от
ipconfig /all
също така кажи какви данни ти е дал доставчикът (без името и паролата де :))
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 14 2009, 16:02

No avatar chosen

Първо: С тях нямам нерви да се разправям, защото и преди 4-5 години имах проблеми с интернета им и ходих да вдигам скандал. Разбира се наложи се да ходя 2-3 пъти, не помня вече, и нищо не направиха. Казаха нещо от рода на 'Техниците ги няма, аз съм само секретарка, елате друг път'. Не си сменям интернета, защото този е (вече) единственият интернет в града освен БТК (градът е малък) и скоростта е горе-долу добра. От бг тракери (замунда) и чуждестранни (TPB, Mininova) свалям с една и съща скорост ~1.5 мегабайта в секунда.

Колкото до другите неща: Ето линкът към страницата: http://www.kivi-tv.net/kivi_dialer.htm

А данните, които са ми дали са: Ip: 10.3.20.89, Gateway: 255.255.255.0, mask: 10.3.20.1, DNS:10.0.0.100. Това е. В страницата най-отдолу има линк към картинки как се конфигурира.
Тези настройки вече не важат, са сменили топографията на интернета (каквото и да значи това), а също така след като ми сложиха дайлъра съм с ново локално IP: 10.3.21.20.

Да, имам и Уиндоус, но като напиша в рън-а това, което ми даде се показва един прозорец и след секунда се затваря сам.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 14 2009, 17:44

Регистриран: Юли 2008

Цитат: (f1r3fl3x @ Ноември 14 2009, 16:02)

Да, имам и Уиндоус, но като напиша в рън-а това, което ми даде се показва един прозорец и след секунда се затваря сам.

за да се види съдържанието на изхода от тази команда, трябва да я стартираш под cmd:
Start->Run.. и в полето пишеш cmd
там ти се отваря един черен прозорец в който пишеш ipconfig /all
след това цъкаш с дясното копче на прозореца и даваш Mark, маркираш всичко и натискаш Enter. Вече е в клипборда и може да го поставиш във форума ;)

Контакти:  doommaster

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 11 отговор(а) от Юли 23 2009, 14:56 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Проблем с PPPoE

© 2014 Linux Index Project