Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Приоритети при опашките...
Тема: Приоритети при опашките..., Възможно ли е?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 15 2006, 18:36
never_mind

Група: Li fans
Регистриран: Март 2006

Оценка: няма

Идеята ми е следната.Имам debian който рутира едно Xp, освен това на debian-а се ползва интернет и всичко останало... но проблема е, че като се пусне Xp-то нета на debian-а почва да лагва осезаемо... та не ми се занимава с traffic shaping и да ограничавам Xp-то, понеже доставчика ми предлага 3 вида интернет, ще има да описвам мрежи като изтърван... просто искам пакетите от debian-a  да се обработват с по-висок приоритет отколкото тези с Xp-то, тоест нета на линукса да върви на full, пък квото остане от bandwidht-а за Xp-то.Възможно ли е това, и ако Да,  как да го постигна?

Контакти:  never_mind
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 06 2007, 16:21
Нерегистриран

Здравейте! Ползвам Тиликс 2,1 и ме кефи самоче не мога да си настроя нета! незнам ква инфо да ви дам...pppoe е! Като си права връзката в Уина не ми иска нищо само име и парола! Давайте инфо или питайте ако ви трябва такова от мен! Помооощ! А...всъщност да ви кажа, че аз я пускам от диска! Още не съм я инсталл! И още един тъп въпрос...как да си намера файловете коит са ми на харда?  :6;  :21;
Контакти:  Axel

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 06 2007, 20:56
Drakula

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

@never_mind
За разпределение на честотната лента ще трябва да ползваш т.нар. шейпъри, например CBQ или HTB. Никога не съм ползвал такова нещо и за съжаление не мога да дам някакви конкретни упътвания...

Edit: Сега видях, че сам си се сетил за шейпъри :22; Съжалявам, нищо друго не ми идва като идея...

@Axel:
Що не си отвори нова тема ами спамиш по темата на човека? Що не опита да ползваш услугите на Гугъл?

Редактирано от Drakula на Ноември 06 2007, 20:57
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 07 2007, 00:03
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

@ Axel - Ето как става настройването на PPPoE свързаност под Linux

:33;
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Март 15 2006, 18:36 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Networking » Приоритети при опашките...

© 2014 Linux Index Project