Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Как да оптимизирам Suse Linux?
Тема: Как да оптимизирам Suse Linux?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Май 19 2006, 10:30

Група: Li fans
Регистриран: Май 2006

Оценка: няма

Здравейте! Занимавам се с Linux вече около 6 месеца. Привърженик съм на KDE и използвам Fedora Core 5. Но като цяло на съм доволен от това дстро, поради бъговете в него и проложенията, които не работят. Мисля да го сменя. Чета много добри отзиви за Ubuntu (Kubuntu) и Suse. Suse 10.0 бе първият Linux, който си качих преди време. Но той се оказа изключително тромав и бавен, но иначе много ми хареса като оформление. А имайки в предвид, че машината ми е сериозна - Intel Pentium 4 - 3 GHz, RAM - 512 MB, той вървя много бавно. Това се повтори и пред един приятел, който има по-слаб компютър. Въпроса ми е как да оптимизарам Suse-то и да работя под KDE, като се има в предвид, че нямам принтери, скенери, ксерокси. Периферията ми е: тунер, Web камерка, мултимедийни клавиатура и мишка.
Предварително благодаря!!! :)
Контакти:  IV4O
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 20 2006, 22:05

Е, моля някой няма ли да помогне?! Моля ви!
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 21 2006, 00:23
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Здравей :) като начало може да кажеш за какво ще ползваш дистрибуцията ... сървър , домашна станция и др.  като цяло силно зависи от самите приложения ( инсталирани ) ,които ползваш ; т.е за да оптимизираш системата трябва да знаеш какво очакваш от нея , за какво ще я ползваш главно и до каква степен познаваш дадената ОС ; като начало може да започнеш от премахването на ненужни елементи ( приложения,модули,като цяло оптимизиране на ядрото и премахване на ненужни модули и др. ) ,заменяне на някои такива с "по-леки" приложения ( т.е такива ,които не заемат прекалено много количество от RAM паметта ) ;използване на приложения в текстов режим и така нататък ... с пъти ми е по-слаба машината от твоята ,рядко възниква проблем откъм заемане на ресурси при положение ,че ползвам suse на виртуална машина,независимо под каква операционна система ... ;)
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 21 2006, 03:28

Благодаря! Имам намерение да си я използвам за домашна употреба - работа и развлечения. Няма да съм сървар и нямам принтер - мисля, че тия приложения са напално излишни. Започвам да мисля, че за моите цели е по-подходящо Kubuntu.
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Май 19 2006, 10:30 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Как да оптимизирам Suse Linux?

© 2014 Linux Index Project