Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 11 2006, 18:18
stereomania

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2006

Оценка: няма

Nqkoi 6te moje li da mi pomogne? 1 mi problem e s kirilicata kakto zabelqzaxte i za koeto sajelqvam! Otkade i kak da q opravq? A 2 mi problem e "nvidia gforce 4"? Izteglix si draivera no neznam kak da go opravq! Nemoga da namerq i tema za Mandriva koqto da mi pomogne. Blagodarq na vsi4ki koito 6te se opitat da mi pomognat!
Контакти:  stereomania
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 11 2006, 19:17
Explisit

Регистриран: Юни 2006

За графичната среда + кирилица аз използвах това http://www.linux-bg.org/cgi-bin....7466040 работи чудесно. По-късно открих set-language-env командата която българизира всичко (и конзолата само я пусни и мисля ще се оправиш). Не знам дали я има на Мандрива но-по принцип се слага от пакета language-env. За да видиш дали я има мисля, че под mandriva се ползваше urpmq language-env и после за инсталация urpmi language-env , но съм ползвал Mandriva само 20 мин (на един приятел). За картата ако е бил архивиран драйвета го разархивираш и влизаш в папкатата. Мисля че вътре трябва да има xxxx.run или нещо от сорта. Това е инсталационен скрипт и се пускат с ./xxxx.run след това ще те пита някой работи, но наистина не знам повече тъй като не съм с такъв тип карти.

П.С. Добре че Red още не е видял тази тема, че да не го обидиме :22;

Powered by Debian
Контакти:  Explisit
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 11 2006, 20:16
stereomania

Регистриран: Юли 2006

Благодаря,кирилицата я оправих!Остана ми само видеото и смятам да се постарая да го оправя този проблем днес!Само ще те помоля да ми кажеш някоя антивирусна за мандрива!Благодаря
Контакти:  stereomania
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 11 2006, 20:58

Warn 3

Регистриран: Април 2006

Здравей,
видеото ти е малко старичко. Свали си  7174 драйвера на nvidia. В конзолата може да копираш този ред и download-а ще започне
Код: 

#wget -t0 -c http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-7174/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run

След това трябва да преминеш в текстов режим ( предполагам, че при теб е init 3), като задължително трябва да си root ( в конзолата пишеш su и натискаш enter).

Ако си направил това, което съм ти казал, би трябвало сваленият файл да се намира в home директорията ти (/home/потребителя_ти).

Првиш backup на xorg.conf файла, т.е.
Код: 

cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf_bu

След това давасш
sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run , като предполагам, че си на мястото, където си свалил файл-а. Ако всичко мине OK, трябва само да редактираш xorg.conf и да рестартираш, т.е.
Код: 

#nano -w /etc/X11/xorg.conf

Като пред модула dri слагаш #, добавяш glx и променяш името на драйвера nv на nvidia. Би трябвало да ти изглежда нещо от сорта на
Код: 

.............................
Section "Module"
       Load    "bitmap"
       Load    "dbe"
       Load    "ddc"
#       Load    "dri"
       Load    "evdev"
       Load    "extmod"
       Load    "freetype"
       Load    "glx"
       Load    "int10"
       Load    "record"
       Load    "type1"
       Load    "vbe"
EndSection
...............................
Section "Device"
..........................................................
       Driver          "nvidia"
.........................................................
EndSection

След това след рестарт всичко би трябвало да е ок. Ако случайно нещо се омаже използваш backup-a  за да си оправиш системата, т.е.
Код: 

$su
# cp /etc/X11/xorg.conf_bu /etc/X11/xorg.conf
#startx

и изписваш грешката, която ти е дало.

П.П1.Макар и да си с Мандрива, прочети последният отговор, който съм дал в тази тема.
П.П2. За изход от nano-то се дава ctrl+x, отговаря се с "y"  за да се запазят промените и се натиска enter

Успех

red@debian:~$ sudo apt-build world
-----> Rebuilding the world! <-----
-----> Building package list <-----
Please read README.Debian first.
red@debian:~$
Контакти:  Red

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB