Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Клавиатурата сама си решава koга да работи
Тема: Клавиатурата сама си решава koга да работи, Vector
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 02 2005, 16:32
PinkFloyd

Група: Li fans
Регистриран: Април 2005

Оценка: няма

Докато си цъкам тук там из компа или интернет клавиатурата междувременно е решила да си почине.За да тръгне отново трябва да рестартирам Х.Сега установих че процесора заковава на 99% макар че освен неработеща клавиатура няма никакви други видими проблеми.Не съм сигурен,но това не става когато съм логнат като root.
Ако имате идеи казвайте и не забравяйте че когато това се случи не мога да влизам в конзала.Проблема се получава  само с KDE.
Контакти:  PinkFloyd
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 04 2005, 09:39
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

Оценка: 5

вариянтите са много възможно (но малко вероятно е драйверът да не е наред), може някой процес да затормозява много машината и тя да спира да приема вход от други приложения - провери за процеси който заемат много ресурси, погледни в логовете на Х-а дали не записва някаква грешка - ако има тя ще те насочи какъв е проблемът
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 06 2005, 22:50
PinkFloyd

В логовете на Х единствената грешка е че не може да зареди модула speedo.Какъв е пък този модул?Всъщност положението става плачевно защото и с root се появи или си го е имало този проблем.Премахнах графичния логин менажер защото за да захапе клавиатурата трябва да рестартирам Х един ели няколко пъти.Просто не мога да си напиша името и паролата.
Освен в /var/log има ли някъде другаде лог файлове.Бързам защото не знам кога ще си даде почивка мойта клавиатурка. Хикса е този който товари процесора на 99%.Защо обаче след като е на 99%,всичко работи без проблем.
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 12 2005, 21:16
PinkFloyd

Едва ли ще е от полза на някого,но все пак...Смених логин менажера от kdm на xdm и трети ден нямам проблеми. Поне за мен това е магия някяква, не виждам логика,но...Забърках други каши за които ще направя нов пост.
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Юли 02 2005, 16:32 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Клавиатурата сама си решава koга да работи

© 2014 Linux Index Project