Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Arch64, Струва ли си?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 18 2006, 15:14
mouseclicker

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юни 2005

Оценка: няма

Някой пробвал ли е тази дистрибуция? Дали си струва да се инсталира на сегашния етап...? Прочетох във вики-то им, че има проблеми с някои пакети (джава, кодеци и т.н.). От известно време ползвам Слак, но "статичността" на тази дистрибуция не ми допада особено и се чудя дали да не го сменя...
П.С. със АМД64 съм...Знам, че производителността няма да скочи особено със 64бит дистро, но все пак...

Контакти:  mouseclicker
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 18 2006, 16:07
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Личния ми съвет е да опиташ Gentoo(лично аз минах през пътя SuSE->Slackware->и сега съм с Gentoo).Ако имаш търпение и горе долу добра връзка Gentoo определено ще ти хареса:).А иначе за Arch-а съм чъвал все хубави работи, но мисля че той е също един от статичните дистрота(за това не съм сигурен:)).Хората, които ползват Arch(както сигурно си прочел)казват че тя е изключително опростена, не е добра за  
начинаещи потребители и е изключително бърза:)

П.С.Ако избираш Gentoo пиши или едно ЛС или в тази тема ще съм изключително щастлив да ти помога:)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 18 2006, 17:36
mouseclicker

No avatar chosen

Регистриран: Юни 2005

За Gentoo съм си мислил много пъти и според мен би бил най-правилния избор, но просто нямам време да го инсталирам (работа, работа)...Избрах си Arch, точно защото е байнъри дистро и инсталацията и конфигурирането не отнемат много време...:) все пак си мисля да се спра на 32бит версия, за да си нямам ядове, пък по-нататък...Малко ще ми липсва слака, но какво да се прави...

Редактирано от mouseclicker на Декември 18 2006, 17:38

Контакти:  mouseclicker
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 18 2006, 21:52
nikolavp

Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Според мен не иска толкова много време :).Някъде около два дена го чаках мойто и си спомням че почти не го усетих защото го инсталирах четвъртък и петък(тук е мястото да спомена че в петък в нашия окръг се  
ходи на кръчма :28; )вярно е, че почти нямах проблеми(да не кажа никакви)с инсталацията и според мен това че си инсталирал Gentoo не значи че си кой знае какво.Защото право да си кажа мислех че apt-get е много мощен инструмент а просто като прочетеш малко за portage,emerge започваш да си мислих как по дяво**** са го написали на python:).Незнам дали вече си ги прочел тези линкове но все пак ще ги пусна тук:)
Цък
Цък1:)
Цък2:)
П.С.Ако решиш да я инсталираш и я инсталираш драсни тук в тази тема как работи дали, си заслужава(в смисал дали е по добра от Slack-a)

Редактирано от nikolavp на Декември 18 2006, 21:54

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 21 2009, 23:57

Регистриран: Октомври 2008

Archlinux е върха, но иска много работа докато се настрои. Дистрото не е статично, а roling релийс.

http://www.ubuntuforums-bg.org
"Когато силата на любовта преодолее любовта към силата , тогава света ще познае мира."
Jimi Hendrix
Контакти:  neosofti

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 231688538
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 22 2009, 22:09

Регистриран: Декември 2006

Привет,
И аз съм арч потребител.
Със x86_64 едва ли ще имаш някакви проблеми. Arch имат прекрасно wiki и форум, в който можеш да попиташ всичко което те интересува, както да споделиш твои проблеми.
Моят съвет е - не мисли за gentoo, слагай arch ;)
Контакти:  EvilSide

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Декември 18 2006, 15:14 до сега

© 2014 Linux Index Project