Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Въпроси от начинаещ ...
Тема: Въпроси от начинаещ ...
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 10 2007, 16:32
Metala

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: няма

off parvo kajete ot kade da si naprava da mi idva dolu na lentata da si izbiram ezik s koito da pi6a sas suse 10.2 sam.posle nqkoi ako moje da ubqsni kak da si instalna skype 6te e super

PS:drugite vaprosi 6te gi pi6a kato si uprava klaviaturata
Контакти:  Metala
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 17:14
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Ето ти за кирилицата: Цък
За skypa-a сваляш това.Пускаш конзолата(или терминала надявам се да знаеш какво е това) отиваш в папката, в която си свалил пакета и пишеш
Код: 
rpm -Uhv "името на пакета"
или отваряш konqueror-a и натискаш десния бутон върху файла, който си свалил
и избираш install with yast или нещо подобно трябва да имаш(сори ама не сам използвал SuSE от 4-5 месеца)
П.С.Ако тоя начин за кирилицата ти се вижда сложен порови се малко в Control Center-a на KDE-to ако си с него и погледни Regional and Accessibility -> Country/Region Language там се надявам да се оправиш щото просто е за олигофрени, въпреки че ти предлагам да погледнеш първия линк и статията написана от phantomlord

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 17:54
Metala

No avatar chosen

значи направих си клавиатурата качих си скайпа пуснах го даже само  че как да му направа пряк път сега аз го пуснах като написах /usr/bin/skype тарсих го този фаил ама никав го няма.Ако може и да кажете как става цаката да ти чете ntfs и как да си кача Wine защото до колкото разбрах с тая програма можеш да пускаш програми за win
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 18:22
chmod

Дай link to application >> application >> command и напиши skype.(мисля че и при сусето е беше така)
За четене на ntfs отвори /etc/fstab и го настрой.Иначе може да си го монирасш с примерно mount /dev/hda1 /mnt/hda1 (трябва първо да си направил папката hda1).Успех

Контакти:  chmod

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 275299585
  • MSN  MSN: BEaSTFX@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 18:55
nikolavp

Не мисля че SuSE са пуснали патча за писане върху ntfs дял в default kernel-a(някой ако иска може да ме поправи).Затова за да пишеш под ntfs дял ще стане доста по сложно бих те посаветвал да отидеш в Windows машината и да си инсталираш Partition Magic, с който да си превърнеш ntfs дял-а в fat32.Иначе за да четеш ntfs дяла пробвай това което chmod ти даде
Код: 
mkdir /mnt/hd

и след това
Код: 
mount /dev/"името на partition-a и неговия номер напримерно hda1/sda1" /mnt/hd
.За wine трябва да ми кажеж коя версия ти е SuSE-то или просто напиши в google "wine SuSE "твоята версия".Ako не знаеш нещо просто попитай google :)

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 22:01
Metala

No avatar chosen

със suse 10.2 съм изтеглих някав драивер за ntfs обаче и понятие си нямам как се инсталират нещата на линукс нищп не направих и със прекият път на скайпа не са упеавих ако може по прост начин да го убясните или някъкав e-book на BG да дадете да прочета ..
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 23:16
chmod

Първо за скайп.На десктопа си дай дясно копче и Create New даваш на link to application после цъкаш на application и на command пишеш skype и даваш на OK.Второ наистина ще ти е много по лесно да направиш NTFS на FAT32 както ти обясни nikolavp.

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 23:51
nikolavp

За да не повтарям апък и за да не те излъжа, тъй като съм с друга дистрибуция ето ти първо тази статия за ntfs там Zero_effect e обяснил като за американци всичко свързано с ntfs може и да е за RedHat, но принципа е същия просто намери съответните пакети в интернет google ще бъде твой приятел ако искаш да се задържиж в линукс обществото също и виж тази търсачка даваш на advanced и посочваш версията на SuSE-то.Относно за това че ти е трудно и не знаеш какво да правиш с това "магаре" линукс повярвай всички сме били на твойто "дередже" ето тук ще намериш почти всичко(да не кажа всичко), което ще ти трябва да знаеш за твоята дистрибуция бих ти препоръчал и това, което ще ти даде доста ясна представа как се работи с конзолата, която също ще бъде твой приятел

P.S.Ако имаш някакви въпроси давай въпреки че мисля че бях доста изчерпателен.А ако не знаеш английски провери този сайт, в който ще откриеш доста полезни съвети от това как да организираш твоя десктоп до това как да направиш системата си непробиваема(не че тя и в момента не е такава все пак това е linux ) :6;.Айде със здраве :)

Редактирано от nikolavp на Януари 10 2007, 23:53

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 10 2007, 23:58
Metala

No avatar chosen

Мерси много на всички които ми помогнаха до тук.За сега всичко успях да направя и скайпа и wine че даже mount-нах и хардовете :).
Та следващият ми вапрос е как се прави мишката да се цака по 2 пати на директория защото сам свикнал просто и  :6; и как да направя мултимедиините копчета на клавиатурата да бачкат.

пс1:вече проверих нямам никакви дривери за линукс на дисковете
пс2:мишката ми е logitech а клавиатурата a4tech
пс3:и ако може да ми препорачате някой player защото амарок който е не иска да ми чете mp3 :(
пс4:и някакви кодеци ако трябват

Редактирано от Metala на Януари 11 2007, 01:27
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 11 2007, 10:17
chmod

Влизаш в Control Center отиваш на Peripherals даваш на Mouse и цъкаш на Double-click to open file and folders.За player си изтегли XMMS.За мултимедийните копчета погледни тук.

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 25 отговор(а) от Януари 10 2007, 16:32 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Въпроси от начинаещ ...

© 2014 Linux Index Project